Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Pamukova'ya dev yatırım


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ile bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda ilçede devam eden altyapı yatırımları görüşüldü.

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in de hazır bulunduğu görüşmede açıklamalarda bulunan Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, “İlçemizde yaklaşık 120 kilometrelik kanalizasyon çalışması devam ediyor. İnşallah altyapı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlanacak. Kanalizasyon çalışmasının ardından yeni bir proje daha başlayacak. İlçemizin eskiyen içmesuyu isale hatları yenilenecek. Bu yatırımlarla ilçemiz daha sağlam bir altyapıya kavuşmuş olacak. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşası başlatılan Çardak Köprüsü’nde de çalışmalar sürüyor. Büyükşehir’in bu yeni yatırımlarıyla kazanan Pamukova olacak. İnşallah bu yatırımların tamamlanmasıyla ilçemizde gerekli asfalt çalışmaları da yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na tüm Pamukovalı hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Hayata geçirilen yatırımlarla Pamukova’nın uzun yıllar altyapı sıkıntısını yaşamayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Son dönemlerde yıldızı yükselen, gelişim gösteren Pamukovamızın altyapı sorunlarını çözüme kavuşturuyoruz. Bölgede başlattığımız kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlanmak üzere. İnşallah Pamukova, Atıksu Arıtma Tesisimizin de yapımının tamamlanmasıyla sağlam ve entegre altyapıya kavuşmuş olacak” dedi. Çardak Köprüsü yapım çalışmalarını da değerlendiren Toçoğlu, “Kısa süre önce başlattığımız Çardak Köprüsü yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah köprümüz kısa süre içerisinde hemşerilerimizin hizmetine alınmış olacak” diye konuştu.

Açıklamalarının sonunda Pamukova’ya yeni bir yatırım müjdesi de veren Başkan Toçoğlu, “Altyapı çalışmalarının ardından bölgede yeni bir proje daha başlatacağız. Yaklaşık 1,2 Milyon TL’lik yatırımla ilçemize 8 kilometrelik içmesuyu hattı döşeyeceğiz. Gelecek nüfus projeksiyonuna göre projelendirdiğimiz çalışmamızla Pamukova uzun yıllar içmesuyu sıkıntısı yaşamayacak. Yatırımımızın ihalesi yapıldı. Bu projelerimizin tamamlanmasıyla da hemen üstyapı çalışmalarını başlatacağız. Bölgedeki hemşerilerimize altyapı çalışmalarına gösterdikleri duyarlılık için çok teşekkür ediyoruz. Pamukova Belediye Başkanımıza uyumlu ve özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımızın ilçemiz ve hemşerilerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Her şey ilçemizin geleceği için” ifadelerini kullandı.

4 Şubat 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 940 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın