Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

12 bin pil toplandı


Akyazı Belediyesi tarafından başlatılan atık pil toplama kampanyası sürüyor. Kampanyanın başladığı günden bugüne kadar 12 bin adet atık pil toplandı.

Öğrencilere
Doğaya başıboş bir şekilde atılan, ömrünü tamamlamış pillerin hem toprağa, hem de insan sağlığına zarar verdiğini söyleyen belediye yetkilileri, başlattıkları kampanyaya okulların büyük ilgi gösterdiğini söylediler. Belediye yetkilileri, atık pil toplama kampanyasına ilgi gösteren okullara ve öğrencilere kırtasiye seti hediye edildiğini belirterek, kampanyanın başladığı ilk ay içinde en fazla atık pil toplayan Madanoğlu Orta Okulunun olduğunu açıkladı.

11 nokta da
Akyazı Belediyesi yetkilileri, atık pil toplama kampanyasının başarıya ulaşması hatta belirlenen hedefi aşabilmesi için ilçe merkezinde belediye ana hizmet binası, çevre ve temizlik müdürlüğü (İtfaiye üstü), kamu binaları (Kaymakamlık), Ahmet Hasnun Tunçsoy, Atatürk, İnönü, Madanoğlu, Paris, Cumhuriyet, Akyazı ve Konuralp okullarında toplam olarak 11 noktada toplama merkezi kurulduğunu belirterek, kampanyaya katkı sağlamak isteyenlerin kendilerine en yakın merkeze giderek topladıkları pilleri bırakabileceklerini açıkladılar.

7 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 615 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın