Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

SASTOP’un gündemi Ada Treni


Sakarya Sivil Toplum Platformu ( SASTOP), Adapazarı- İstanbul Ekspresinin, Adapazarı Garından kalkması için çağrıda bulundu.

SASTOP tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Öncelikle belediye başkanımızın ve TCDD’nin konuya sahip çıkmasını istiyoruz. İstanbul yolcularının talebini dikkate alarak ve aynı düşüncede olanların ortak kararı Ada treninin yeniden Gara dönmesidir. ADARAY’la,Arifiye’ye yolcu taşımak, oradan İstanbul’a devam etmenin bir mantığı olmadığını, bunun eziyet olduğunu ve bu tarz işletmenin insanları trenden soğutmak olduğuna inanıyoruz. 1892’ den beri şehrin simgesi olan ve Adapazarı Ekspresi’nin, depremden sonraki  halkın arzuladığı ve  bir an önce çalışmasını istediği  bu hattan, Sakaryalı olmayan kişilerin amacının trenden soğutmak maksatlı olduğun da hem fikir olmuştur” denildi.

Protesto
Açıklamada, “Biz halk olarak trenimizin şehirden kalkacağını beklerken. Halkın trene binmemesi için alınmış bir karar olarak öngörüyoruz. Adapazarlı yüz yıldan fazla bir zamandan bu yana çalışan trenle, şehir merkezine gelebilme ve gitme hakkını geri istiyor.  TCDD Genel Müdürlüğü, trenin merkezden kalkacağını açıklamıştı. Neden bu karardan döndü?  Neamaçla 4 sefer yapacak olan tren şehirden kalkmamaktadır. Biz halkın bunu bilmesi gerekmektedir. Bu konuda kim yetkiliyse amacını açık olarak ortaya koysun.
ADARAY ile Arifiye’yetaşınmayı protesto ediyoruz” denildi. 

Davet ediyoruz
Açıklamanın son kısmında, “Günde 22 gidiş, 22 dönüş yapan ADARAY trafiği aksatmıyor. Ancak Adapazarı Ekspresinin trafiği aksatacağız ileri sürülüyor. Düne kadar Yeni Cami kavşağında 1,5 dakikalık tren durmaktadır. Trenin geçtiği yerde zaten tren geçmese de bir dakika beklemekteyiz. Yetkilileri bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz. Otobüsten pahalı satılan bilet fiyatlarının da düşürülmesini bekliyoruz. Bu konuda ilk toplantımızı,  Adapazarı Gar Müdürlüğü ile yapacağız ve isteklerimizi ileteceğiz. Sonra, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşerek bu konuda destek isteyeceğiz. Eğer sonuç alamaz isek Cumhurbaşkanlığına kadar bu isteğimizi taşıyacağız” denildi.

 

8 Şubat 2015 , Pazar Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın