Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Olimpik kadrosundalar


Atletizm sporcularımızdan büyük başarı.

Atletizm sporcularımızdan büyük başarı.

Olimpik kadrosundalar

İl Müdür Koşu Sporcuları ve Antrenörlerini makamın da kabul ederek tebrik etti.
Başarı
Atletizm sporcularımız başarılarının ardından ilimize ayak basar basmaz soluğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve Spor Şube Müdürü Bülent Kasımın yanında aldılar. İl Müdürü Koşu derecelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek sporcuları ve antrenörleri olan İbrahim Arkan’ ı tebrik etti.
Okul ve spor
Sporcuları makam odasında ağırlayan Koşu, çalışma şartlarıyla ilgili sorular sordu, isteklerini ve eksiklerini anlatmalarını istedi ve gereken ne varsa yapılacağını vurguladı. Hepsinin yetenekli sporcular olduğunu söyleyerek profesyonelce çalışma yapmalarını belirtti. Doping konusunda da öğütlerde bulundu. Sporculara son olarak hayatınızda iki şeyi ön planda tutun “biri okul , diğeri ise spor olsun” dedi.
İşte Dereceler
Sporcularımızın Teknik Başarıları İse Şöyle; 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Salon Türkiye Şampiyonası’nda derece yapan ve filan koşan sporcularımızın katıldığı 2020 olimpik seçme ve değerlendirme kampı İstanbul’ da yapılmış olup; Yüksek atlamada Emine Selda Kırdemir
60 mt. Engellide Efe Ahatlar , 200 mt.’ de Halenur Özkan ilimizi temsilen kampa katılma hakkını elde ettiler. Kamp sonunda yapılan test yarışmasında, Emine Selda Kırdemir 1.69 mt. atlayarak aynı zamanda Sakarya rekorunu’ da kırmış oldu. 60 mt. engellide Efe Ahatlar 8.95 sn. koşarak başarıyla tamamladı. 200 mt.’de Halenur Özkan kişisel en iyi derecesini yaparak 27.84 sn.’ de koştu. 2020 Olimpik ölçüm ve değerlendirme kampının ikincisi Haziran ayında Balıkesir ilinde yapılacaktır.


 

10 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın