Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Rumelilere ilk konuk


Çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Ahmet Bayraktar Başkanlığı’ndaki Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ilk ziyaretçisi ise Almanya’da bir üniversitede görev yapan Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu oldu.

Çalışmalar
Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yöneticileri ile tek tanışarak, sohbet etti. Derneklerine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bayraktar, Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu’na derneğin kuruluş aşaması ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bakımsızlık 
Sıcak karşılanması nedeni ile dernekte bulunan başta Başkan olmak üzere üyelerine teşekkür eden Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu, görev yaptığı üniversitenin tatil edilmesi sonrası memleketi Sakarya’ya gelerek dostlarını ziyaret etmekten oldukça mutlu olduğunu söyledi. Bosna Hersek’e gittiğini buradaki dünya tarihinde Osmanlı izleri ve eserlerinin olduğunu birçok eserin bakımsızlık nedeni ile eserlerin zarar gördüğünü belirten Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yurt dışındaki tarihi eserleri onarmaya başladığını birçok eserin yenilendiğini anlattı.

Taşınmaz
Sakarya Rumeli Balkan Kültür Dayanışa Derneği üyeleri, Bosna’dan Türkiye’ye gelip yerleşenlerin ülkelerinde bıraktıkları mal varlığının parasının nasıl alınacağı yönünde sorusu üzerine, Uluslararası Mukayeseli Hukuk ve Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalında İhtisas Sahibi olması nedeniyle Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu’dan bilgi desteği istedi. Prof. Dr. Ali Türkmenoğlu; “Uluslararası anlaşmalara bakmak gerekiyor. Türkiye’nin Bosna ile taşınmaz gayrimenkullerin pasının alınabilmesi yönünde anlaşması varsa işler hukuken kolay işler. Bu yönde anlaşmanın olup olmadığını inceleyip bakalım bu yönde yardımcı olurum” dedi.

11 Şubat 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 675 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama