Günün Tarihi:19 Nisan 2019

Usta Yazar Sırma’ya saygı gecesi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Şubat Kültür Sanat etkinlikleri, İslam Tarihçiliğinin usta ismi İhsan Süreyya Sırma’nın onur konuğu olarak katıldığı Ustalara Saygı Gecesi ile devam etti.

Katılım
AKM’de düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Moderatörlüğünü Süleyman Gündüz’ün yaptığı, konuşmacı olarak Prof. Dr. Şerafettin Gölcük, Prof. Dr. Abdullah Aydınlı ve Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın katıldığı programda, Usta Yazar Sırma’nın ilim hayatı katılımcılar ile paylaşıldı.

Tevazu
Düzenlenen programa onur konuğu olarak katılan usta yazar İhsan Süreyya Sırma, “Hayat nasıl akıp gidiyor anlayamıyoruz. Önemli olan bu hayatın neresinde olduğumuzdur. Burada bana dair birçok şey söylendi. Tevazu olsun diye söylemiyorum ancak keşke bu bahsedilen İhsan Süreyya Sırma olabilseydim. 72 yaşına geldim, sizlerin de duasını bekliyorum, Rabbim bana bu dünyadan birkaç eser daha yazıp göçmeyi nasip etsin. Bu güzel geceyi düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Onur konuğu
Gerçekleştirilen programın devamında Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, onur konuğu Sırma ve konuşmacılara teşekkür ederek günün anısına hediye takdim etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da programın sonunda İhsan Süreyya Sırma ile bir araya geldi.

14 Şubat 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama