Günün Tarihi:15 Aralık 2019

Hendek’te Başkan Püsküllü


Hendek’te milletvekilliği için istifa eden Ali İnci’nin yerine, belediye meclisinden İrfan Püsküllü seçildi.

MHP grubu
1999 yerel seçimlerinde Hendek Belediye Başkanı seçilen Ali İnci, 4. seçim zaferini Mart 2014'te yaşayarak görevine devam etmişti.  Ali İnci, milletvekili aday adayı olmak için bu görevinden istifa ederken, Hendek'in yeni belediye başkanının kim olacağı merak konusu olmuştu. Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısında İrfan Püsküllü, AK Parti Grubu’nun adayı oldu. MHP grubu ise Meclis Üyesi Cengiz Şişman'ı aday gösterdi.
Baylan yönetti
Açılış konuşmasını yapan Hendek Belediye Başkan Vekili İrfan Püsküllü, “5393 nolu Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi gereğince, belediye başkanımızın görevi bırakmasından dolayı Belediye Meclisi olarak olağanüstü toplanmış bulunuyoruz. Gündem maddemiz, yeni belediye başkanının seçimi olacaktır” diyerek, meclis oturumunu yönetmek üzere yerini Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan’a bıraktı.
3 turlu oylama
Baylan, AK Parti Grubu Adayı olarak İrfan Püsküllü’nün aday olarak önerildiğini, MHP grubu olarak da Cengiz Şişman’ın önerildiğini sunarak oylamaya geçildi. Kapalı zarf usulü tapılan oylamada, 17 oy çoğunluğunu alması gereken Belediye Başkanı Adayı seçimlerinin yapılan 1. ve 2.tur oylama sonucunda İrfan Püsküllü 16, Cengiz Şişman 9 oy alması sonrası 3. tur oylamaya geçildi.
Oy dağılımı
Yapılan 2. tur oylama sonrasında 17 çoğunluğu bulunmaması nedeniyle 13 oy çoğunluğu bulunması için 3. tur oylaması yapıldı. 3. tur oylaması sonrası İrfan Püsküllü 16, Cengiz Şişman 9 oy aldı. İrfan Püsküllü, Hendek’in yeni belediye başkanı olarak seçilmiş oldu.
Destek
Toplantı sonunda salona gelen AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ali İnci, İrfan Püsküllü’yü tebrik ettiler. Hendek Belediye Başkanlığı’na seçilen İrfan Püsküllü’ye belediye başkanlığı rozetini takan Ali İnci, Püsküllü’ye başarılar dileyerek her zaman yanında olduğunu söyledi.

17 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 996 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU