Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

AK Parti’ye başvuru yağıyor


AK Parti İl Başkanlığı’nı milletvekili aday adayı olmak üzere bırakan Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç’a başvuru dosyasını kalabalık bir grup ile birlikte alkışlar arasında teslim etti.

Uncuoğlu, “AK Parti’de görev istenmez, verilir. Biz bu göreve hazır olduğumuzu, görev verilirse canımız başımız üzerine bileceğiz. Bir İl Başkanı olarak başımı öne eğdirmeyen teşkilatıma can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Her türlü göreve, zorluğa göğüs germeye hazırız. Yeter ki sizler gibi yol arkadaşlarımız olsun” dedi.

‘Yeni Türkiye’nin lokomotifi olacağız’
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin ardından üstlendiği danışmanlık görevinden ayrılarak, AK Parti’den Sakarya Milletvekili Aday Adaylığı için müracaat dosyasını veren Prof. Dr. Mustafa İsen, “Yeni Türkiye’nin önde giden lokomotifi olacağız” dedi.
Sakarya’nın Türkiye’nin hem doğal güzellikleri bakımından hem de ulaştırma koridorları açısından ülkemizin en nadide bölgelerinden birisi olduğunu söyleyen İsen, “Sakarya bundan önceki dönemlerde olduğu gibi, bu yeni dönemde de yeni Türkiye’nin bir vagonu değil,  yeni Türkiye’nin önde giden lokomotiflerinden birisi olacak” dedi.

‘Yarış kırgınlıkla bitmeyecektir’
İl Başkanı Fevzi Kılıç’a Akyazı’dan gelen bir isim olarak aday adaylığı başvuru dosyasını teslim eden Abdullah Mert, “Aday adaylığım ilimize ve ülkemize hizmet edebilmek için. Bu yarışın sonu ne olursa olsun, kırgınlıkla bitmeyecektir. AK Parti kadroları kırgınlık ve küskünlük kadroları değil, millete hizmet kadrolarıdır. Bu 13 yıllık dönemde partimizde küskünlük dargınlık bekleyenlerin umutları boşa çıkacaktır” dedi.

Ayhan, ‘Canla başla, çalışacağım’
AK Parti İl Teşkilatı’nda dün aday adaylığı başvurusun yapan bir diğer isimde, uzun yıllar yurtdışında Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmış Adapazarı Belediye Meclisi’nin yedek üyelerinden  Mecit Ayhan’dı.  Ayhan, “Ben eğitimli, tecrübeli ve birikimli bir siyasetçiyim. Sakarya ve ülkeme hizmet noktasında yola çıktım. Genel Merkez takdir eder, Allah nasip ederse, bu hizmet yolunda canla başla çalışacağım” dedi.

İlk kadın aday Ernur Toç oldu
Geçen dönemin ardından bu dönemde kadınların sesi olarak yola çıkan Ernur Toç, ilk kadın aday adayı olarak başvuru dosyasını dün İl Başkanı Fevzi Kılıç’a teslim etti.
Toç, “2023 hedeflerine doğru ilerleyen yeni Türkiye’nin oluşumunda kadınlarımızın sosyal alanda sanatta ve iş dünyasında olduğu kadar ,siyasetin içinde de daha fazla bulunmalarını can-ı gönülden diliyorum. Sakarya’da, kadınların siyasetin merkezinde daha fazla yer almaları adına mücadele edeceğiz” dedi.

Son başvuruyu Cevherli yaptı
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden istifa eden Ziya Cevherli, kalabalık bir topluluk ile geldiği AK Parti’de öğrencisi olan İl Başkanı Fevzi Kılıç’a adaylık başvurusunu dün teslim eden son aday adayı oldu.
Geçen dönem 6. sıradan milletvekili adayı olan Cevherli, “O dönem ben milletvekili olamadığıma değil, beni milletvekili olarak görmek isteyen yakınlarım bu güzelliği tadamadı diye ona üzüldüğümü söylemiştim. Bu bir takdir meselesidir. Eğer bu çıktığımız yolda halkımızın teveccühü tekerrür eder, Allah’ta nasip ederse ülkemize geniş hizmetler noktasında bu hizmet kervanında görev almak istedim” dedi. 

 

17 Şubat 2015 , Salı Bu haber toplam 967 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama