Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

Havuzda final mücadelesi


Dün yapılan tek faaliyetin adresi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’ydu

Havuzda final mücadelesi
Bugünkü final yarışlarında Ankara Betül Can Anadolu Lisesi Yüzme Takımı da şampiyonluk mücadelesi verecek. Betül Can Anadolu Lisesi’nin başarılı ismi Efe Özdin de, takımın şampiyonluğu için bugün havuza girecek.

Dün yapılan tek faaliyetin adresi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’ydu

Bugünkü maçlar ile sona erecek

Havuzda hareket var

Kar yağışının engelleyemediği müsabakalar nefes kesti. 202 sporcu final için kulaç attı.

     Dün kulvara indiler

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılı faaliyet programında bulunan Okul Sporları Gençler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nın Sakarya Grubu müsabakaları dün başladı. Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen dev organizasyonun ilk gününde 16 ilden, 79 okul ve 202 sporcu ter döküyor.

İşte bizim okullarımız

İlimizden Özel ENKA Anadolu Lisesi, Özel SENTEZ Anadolu Lisesi, Özel Şahin Anadolu Lisesi ile Sakarya Anadolu Lisesi’nin bayan ve erkek sporcularının kulaç attığı müsabakalar bugün tamamlanacak. Dünkü ilk karşılaşmalarda büyük heyecan yaşanırken, serbest, sırtüstü, kurbağalama ve kelebek stilleri ile bayrak yarışlarında ilk dörde girmek için mücadele verildi.

Önem ilgiden memnun

İlimizin önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, bugünkü finallerde en az 300 sporcunun yüzeceğini tahmin ettiğini belirtti. Önem; “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstermeye çalışıyoruz” dedi. (Suat Beyenal)

Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, sekretarya hakemleri ile sık sık görüşerek durum değerlendirmesi yapıyor.Adapazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Çelikel (Altta), müsabakaları yakından takip ediyor.

Temsilcilerimizden Sakarya Anadolu Lisesi, Begüm, Gökçen, Şevval, Merve, Deniz ve Sena’dan oluşan ekip ile kulaç atıyor. Bu arada müsabakalarda ilk dörde giren sporcular, 1 Mart’ta yine ilimizde yapılacak Türkiye finallerine katılacaklar.

İlimizden 6 hakemin görev yaptığı Okul Sporları Türkiye Yüzme Şampiyonası Sakarya Grubu Müsabakaları’nda misafirperverliğimizi en iyi şekilde gösteriyoruz. Görevlilerde harıl harıl çalışarak , havuzun kenarında su birikmemesi için mücadele ediyorlar.

19 Şubat 2015 , Perşembe Bu haber toplam 829 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama