Günün Tarihi:21 Mart 2019

İspanya’dan döndüler


Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortaklığı ile hazırlanan ‘Yetim ve Öksüz Çocukların Mesleki ve Teknik Eğitime Yönlendirilmesi ve İstihdamı’ konulu proje kapsamında İspanya’nın Sevilla kentinde incelemelerde bulunan heyet Türkiye’ye dönüş yaptı.

İnceledi
Büyükşehir Belediyesi ve diğer aktörlerin yer aldığı program ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, sosyal belediyecilik alanında Sevilla’da faaliyetlerde bulunan emsal kurumların çalışmalarının yerinde incelendiği faydalı bir program gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Belediyecilik
Türk Ulusal Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanan proje kapsamında, Avrupa Birliği ülkelerinde kimsesiz çocuklara yönelik başlatılan yönlendirme faaliyetleri ve yeni çalışmaların incelendiğini de belirten Yüce, “İspanya’da sürdürülen sosyal belediyecilik uygulamalarını yakından tanımak adına rehabilitasyon merkezleri, huzurevleri ve dezavantajlı gruplar için çalışmalar yapan kurumları ziyaret ettik. Program süresince elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeleri ülkemizde bu alanda devam eden çalışmalarda kullanacağız” diye konuştu.

20 Şubat 2015 , Cuma Bu haber toplam 814 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın