Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Bu tablo Özgecan için


Sapanca'da ressam Ersoy Ayyıldız, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın anısına sergi açarak satacağı tüm tabloların gelirini kadın sığınma evi için bağışlayacak.

Ayyıldız, kadınlara yönelik şiddetin son zamanlarda artış gösterdiğini, yetkililerden önlem almasını beklediklerini söyledi. Kadınlara uygulanan şiddete tepki göstermek amacıyla  Özgecan Aslan’ın da yağlı boya tablosunu yaptığını ifade eden Ayyıldız, "Özgecan kadınlara uygulanan şiddetin bir sembolü oldu. Tüm tablolarımı sergi açıp satarak gelirini şiddete maruz kalan kadınlar için açılacak bir sığınma evine bağışlamak istiyorum. Özgecan’ın ailesiyle de görüşerek yapmış olduğum  tabloyu  bir anı olması ve bu acıyı onlarla paylaşmak amacıyla ailesine hediye etmek istiyorum” diye konuştu.

26 Şubat 2015 , Perşembe Bu haber toplam 679 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın