Günün Tarihi:20 Temmuz 2019

“Kur’an ve Mevsukiyeti” anlatıldı


Sakarya Müftülüğü’nün Sakarya genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik organize ettiği konferans programı, yoğun bir katılımla Serdivan Belediyesi Kültür Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Katılım
Programa, Emekli Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç konuk olarak katılarak konferans verdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans programında Sakarya Müftüsü İlyas Serenli bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra ise programa konuşmacı olarak katılan Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, salonun tamamını dolduran Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlilerine “Kur’an’ın Mevsukiyeti” konulu bir konferans verdi.

İlgi gösterdi
Gerçekleştirilen konferans programının sonunda, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli tarafından günün anısına Dr. Tayyar Altıkulaç’a çiçek takdim edildi. Din gönüllülerinin büyük ilgi gösterdiği Konferans Programına; Emekli Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, Sakarya Üniversitesiİlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Sakarya İl Müftü Yardımcıları, ilçe müftüleri, Sakarya genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.

 

2 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 844 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama