Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Erbakan’ı anılarıyla andılar


Saadet Partisi(SP) Sakarya İl Teşkilatı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümünde anma programı düzenledi.

Katılım
Orhangazi kültür Merkezi’nde düzenlenen ve AGD Üniversite Komisyonu Eğitim Birim Başkanı Yunus Emre Karasu’nun okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, İlim Yayma Cemiyeti Vakfı Sakarya İl Başkanı Vahdettin Akbaş, SP il ve ilçe yöneticileri, Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri ve partililer katıldı.

Aydınlattı 
Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkan Vekili Emre Ozan, “ Buraya toplanmamıza vesile olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle anıyoruz. Hocamız ömrünü adil bir dünya’yı inşa etmek için harcamıştır. Bütün hayatı İslam için yaşamıştır. Şükrediyoruz ki vefatına kadar her zaman yanında olduk. Işığı her zaman yolumuz aydınlattı ve aydınlatmaya da devam ediyor. Onu bütün güzellikleriyle gönüllere taşımak bizim vazifemizdir. Bütün zorluk ve sıkıntılara rağmen görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bu zorluklar bize engel olmamalıdır. Şikâyet etmek bize yakışmaz. Müslüman dert yanan değil düzeltendir” dedi.

Önemserdi 
Erbakan’ın yaşamı boyunca Sakarya’yı çok önemsediğini belirten Mustafa Kurdaş,  “Hocamız, Sakarya’ya özel bir ehemmiyet verir ve buraya bir başka gelirdi. Anadolu’nun bütün illerinde Erbakan hocamızın hakkı vardır ancak Sakarya’da çok daha fazla hakkı vardır. İnşallah hepimiz ona yakışan insanlar oluruz. O ömrü yaşayan bir insandı. 17 yaşından 85 yaşına kadar hep bir amaç için yaşadı. Büyük bir öğretmen, siyasetçi ve komutandı. Onu anlatmak için ciltler dolusu kitap yazmayı gerekir” dedi.

2 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 971 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU