Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Söz verdiğimiz projeleri yapacağız’


AK Parti 22. Dönem Milletvekili ve 7 Haziran genel seçimler için milletvekili aday adayı Erol Aslan Cebeci, bilgi ve tecrübesi ile siyaseti hizmet aracı olarak gördüğünü ve Sakarya’ya yapılan yatırımların süreceğini söyledi.

İyi yönetim
İlçe belediyeleri başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun çok iyi bir yönetim sergilediğini söyleyen Cebeci, “Zeki bey bu şehide hem siyaseten toparlayıcı rolünde, hem de belediyeler konusunda çok tecrübeli ve bu işleri iyi yöneten bir isim. Şehrin ve yatırımların planlanması, en fazla aciliyeti olan yatırımlara öncelik verilmesi konusunda Büyükşehiri hakkıyla idare eden bir arkadaşımız” dedi. 

Fırsat
Cebeci, “Ben, Büyükşehir Belediyesi’nin hem yaptıkları hem de siyasette oynadığı rol açısından doğru ve güzel işler yaptığını düşünüyorum o yüzden Zeki Toçoğlu’nun bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar bu hizmetlerden faydalandıkça daha iyi göreceklerine inanıyorum” dedi. 

Projeler
Cebeci, “Belli yatırımların geciktiği eleştirisi doğru ve haklı bir eleştiri fakat bu yatırımlar çok sıradan ve küçük yatırımlar değil. Konuştuğumuz şey, küçük bir miktardan da bahsetmiyoruz. Bu projeler, 50-100 yıllık ihtiyaçları karşılayan projelerdir. Kamu yatırımları, bütün ülkenin menfaatleri göz önüne alınıyor. Ben Sakarya’da hem liman hem de demiryolu projesinin çok verimli bir proje olduğunu iyi biliyorum” dedi.

Söz verdiğimiz
Cebeci, “Bu projelerin bir kısmı teknik zorluklar nedeniyle gecikiyor yoksa finansman nedeniyle geciken projelerin olduğunu zannetmiyorum. Evet bu projeleri hayata geçirmememiz lazım. AK Parti olarak hep şunu göz önünde bulundurduk; söz verdiğimiz şeyleri yapacağız, yapamayacağımız şeylerin de sözünü vermeyeceğiz. Bu projelerin arkasında durmamız lazım ve bunlar gerçekleştirilirken hep birlikte destek vermemiz gerekir” dedi.

Diplomayla
“Tecrübe, diplomayla elde edilmiyor. Başka bir yerden transfer edilmiyor, kiralayamıyorsunuz” diyen Cebeci, “Şöyle bir iddiam yok; “benim öyle bir tecrübem var ki bu özellik kimsede yok” demiyorum. Tüm aday adaylarımızın farklı alanlarda tecrübelerinin olduğunu, güçlü yanlarının bulunduğuna inanıyorum. 51 yaşındayım. Benim bir tecrübem oluştu. Yaptığımız işler, 2002 milletvekilliği öncesi, 2011’den sonra ben Washington’da Türkiye kökenli en ciddi düşünce kuruluşunu yönettim” dedi. 

Hazırım
Cebeci, “Güvenlik konularında, dış politika konularında hem siyasi hem de düşünce dünyasında bir tecrübemiz var. Eğer partimin böyle bir tecrübeye ihtiyacı var ve bundan faydalanmak isterse, benim üzerime düşen bu tecrübelerimi kullanabileceğime hazır olduğumu söylememdir. Bir tecrübe havuzu var ve bu havuzu partime sunuyorum” dedi.

Kaliteli
Cebeci, “Ben hazırım, siyasetle ilgiliyim. Bilgimi, tecrübemi ve eğitimimi partimin, ülkemin ve Sakarya’nın çıkarları için ihtiyaç olursa kullanılmak için sunuyorum.  Ne kadar bilgi ve tecrübeyi ön plana çıkarırsanız, o derece liste de kaliteli olacaktır. Milletvekili dediğiniz kimse, insanlara hizmet eden kişidir. Siyaseti de hizmetin, hayrın, güzelliğin bir aracı olarak görüyorum” dedi.

 

3 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 746 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın