Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

‘Kendini yönetmek çok önemli’


Sakarya Üniversitesi‘nde, ‘Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında bir konferans düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Psikolog Sündüs Sancakoğlu konuşmacı olarak katıldı. Günümüz dünyasının sorunlarını depresyon, intihar, şiddet, boşanmalar, alkolizm ve madde kullanımı şeklinde sıralayan Sancakoğlu, sağlıklı yaşamı ise sadece hastalanmama hali olarak değil, fiziksel, ruhsal ve toplumsal olarak tam bir iyilik hali olarak tanımladı.

Hayata

Eğitim konusunun ise, insanın kendisi için yapabileceği pozitif durumların başında geldiğini ifade eden Sancakoğlu, “ Eğitim, bireyi güçlendirir. İnsanı hayata hazırlar. Alanında donanımlı olmasını sağlar ve bireyi en güçlü kılacak nedenlerden biridir” dedi.

Sınır var

Daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için, otokontrol ve kendini yönetebilmenin çok önemli olduğunun altını çizen Sancakoğlu, duygu, düşünce ve davranışların yönetilmesi gerektiğini söyledi. Öfke, kaygı, hüzün ve korku davranışlarını normal bir durum olarak değerlendiren Sancakoğlu, “Bu tür durumlar, insanın hayatında her zaman meydana gelebilecek durumlardır. Bunlar normal şeyler. Ancak bu durumların kontrol edilmesinde ise bir sınır var” dedi.

Enerjisi

Kontrolsüz insanların öncelikli olarak kendisine zarar verdiğini belirten Sancakoğlu, “Kontrolsüz davranan kişiler, öncelikle kendi sağlığına zarar veriyor. Kişi kendi enerjisini bitiriyor ve enerjisini verimli kullanamıyor” diye konuştu. Konferans sonunda Psikolog Sündüs Sancakoğlu’na, Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Arslan tarafından çiçek takdim edildi.

5 Mart 2015 , Perşembe Bu haber toplam 751 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama