Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Pamukova’nın iki mahallesine daha su


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Pamukova’nın yüksek kesimlerinde yer alan Kazımiye ve Şahmelek Mahallelerine içmesuyu ulaştırıyor.

Yetersiz
Kazımiye Mahallesi İçmesuyu Projesi’nde çalışmaların başladığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Hamdolsun yine bir ilçemizdeki önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturuyoruz. Pamukova’nın içmesuyu yetersizliği yaşayan Kazımiye ve Şahmelek Mahallelerine yaklaşık 1 Milyon TL’lik yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

İsale hattı
Proje kapsamında su deposu, terfi merkezi ve isale hatlarının inşa edileceğini belirten Rüstem Keleş, “Terfi merkezi ve su deposu yapım çalışmalarımızı başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde de yaklaşık 7 kilometre uzunluğunda olacak içmesuyu isale hattımızda da çalışmalar başlayacak. Bu bölge Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanımıza dahil olmuştu. Çok şükür kısa süre içerisinde de hemşerilerimizin bize ilettiği sorunu çözüme kavuşturmuş olduk. Sağlıklı içmesuyunu kesintisiz bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırma adına yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Projemizin ilçemize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Teşekkür
Bölgede yaşayan vatandaşların başlatılan içmesuyu projesinden duyduğu memnuniyeti belirten Kazımiye Mahallesi Muhtarı Sabri Avcı, “Mahallemiz uzun yıllardır içmesuyu problemi yaşıyordu. Yeni yasa ile Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına giren mahallemiz hemen yatırıma kavuştu. Başlatılan çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

7 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 732 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın