Günün Tarihi:26 Mayıs 2019

Toyota-Sa’ya dijital röntgen


Sakarya Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi’nin artan hasta kapasitesi ve özellikle acil servise başvuran hastaların tanı ve teşhisinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından son sistem dijital röntgen cihazı alınarak kullanıma başlandı.

Hastalara anında teşhis imkanı sunan ve tedaviye yönelik görüntüleme hizmeti verecek olan cihazla hizmet kalitesi de arttırılmış olacak. Hastane Yöneticisi  Op.Dr. Turgay Şimşek, “Kesintisiz hizmet verebilen, full motorize olan ve günde 500-600 hasta alabilecek kapasiteye sahip bu cihaz, hem kullanıcının işini kolaylaştıracak hem de hastaya zaman kaybettirmeyecek hızda çalışacaktır. Bu son teknolojiye sahip çift detektörlü, tavan statifli dijital röntgen görüntüleme cihazı ile lateral çekimler yapılabilmekte ve özellikle kaza geçirmiş travmalı hastaları yerinden oynatmadan bulunduğu sedye üzerinden çekim yapılırken, bu durumdaki hastaların, sedye üzerinde hiç hareket etmeden, daha hızlı, güvenli ve kaliteli çekimlerinin yapılmasına olanak sağlayacaktır.  Bunun yanında yüksek görüntü kalitesi sayesinde hem yumuşak doku hem de kemik dokusu için ayrıntılı görüntüleme sağlayarak, doktorlara ve radyologlara teşhis kolaylığı sunacaktır”  dedi. Şimşek, cihazın hastaneye kazandırılmasında destek olan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne de teşekkür etti.

7 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 943 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama