Günün Tarihi:19 Mart 2019

‘Kadın hakları önceliğimiz’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Enver Toçoğlu, Yeni Türkiye hedeflerinde kadınların eşitlik ve huzurlu yaşam hakkının öncelikler arasında yer alacağını ifade etti.

Pozitif ayrımcılık

Toçoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “8 Mart, dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür” dedi.  AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı döneminde kadınlara hayatın her alanında pozitif ayrımcılık sağlandığını aktaran Toçoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Anayasal düzenlemelerle çalışma hayatında da kadınlarımızın haklarını koruyacak önemli adımlar atıldı. Yine kız çocuklarımızın eğitime teşviki, eğitimde ve kamuda başörtü sorununun kaldırılması, kadın hakları konusunda Türkiye’nin hassasiyetini öne çıkardığı gibi gelişime açık olduğunun da göstergesi olmuştur.”

Sevgi ve saygı

“Tüm bunlara rağmen kadına şiddet ve kadın cinayetleri toplumumuzu derinden sarsıyor” diyen Toçoğlu, “Bu noktada yasal düzenlemeler elbette önemlidir ve Yeni Türkiye hedefleri doğrultusunda kadınlarımızın öncelikle yaşam güvencesine yönelik atılacak yeni adımlar olacaktır. Ancak, toplumumuza düşen görevler de var. İnançlarımız, insani ve toplumsal değerlerimiz ışığında köklü bir kültür oluşturabilmek gerekiyor. Bu anlamlı gün vesilesiyle sevgi ve saygı bilincinin toplumdaki yerini sağlamlaştırmasını arzu ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi. 

9 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 741 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın