Günün Tarihi:21 Mart 2019

‘DSP 3 kez iktidarlık yaşayan tek parti’


Demokratik Sol Parti (DSP) Parti Meclis Üyesi Necati Eker, “Oylarını diğer partilere veren bütün demokratik solcu seçmene, demokratik solculara artık partinize oy verme zamanı geldi” dedi.

Sol parti

Genel seçimlere yönelik açıklamada bulunan Eker, “DSP 3 kez iktidar yaşayan tek parti oldu. Yaklaşık 6 aydır ciddi bir çalışma içindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 12 milyondan fazla seçmen sandığa gitmedi. 7 Haziran 2015 milletvekili seçiminde ise iktidar alternatifi bir hareket gelirse, 10 milyon civarında seçmen ‘Sandığa gideriz’ diyor. ‘Sandığa gitmeyeceğiz’ diyen seçmenin yüzde 60’ı geçmişteki seçimlerde sol partilere oy vermiş seçmendir. Geçmişte sıkıştıkları zaman ‘DSP oyları bölüyor ve sol bölünmüş’ denilmekte. Biz gittik ‘Gelin solu bütünleştirelim’ dedik. ‘Solda birlik platformu oluşturalım’ dedik. Bu çağrımıza yanıt gelmedi” dedi.

Oyları bölüyorsunuz

Eker, “Bugünden sonra medyada özellikle bize oy verilmesini engellemek için 'oyları bölüyorsunuz' diyen hiçbir yazarın, hiçbir yorumcunun bundan böyle söyleme hakkı kalmadı. Hiç kimse DSP’yi bir bölen olarak nitelendiremeyecek, biz buradan bugüne kadar oylar bölünmesin diye oylarını diğer partilere veren bütün demokratik solcu seçmene demokratik solculara artık partinize oy verme zamanı geldi diyoruz. Çünkü bu seçim önemli bir seçim. 4 yıl hiç seçim yok. Bu seçimin sonunda hem parlamentoya girme hakkı kazanılacak, hem de devlet desteği elde edilmiş olacak” dedi

9 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1240 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın