Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

İlçe istifa etti


Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Zekeriya İlçe, dün yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İlçe açıklamasında, “Yaklaşık 10 ayı aşkın bir süredir yürütmekte olduğum Yönetici ve Başhekim Vekilliği görevimden ailevi nedenlerden dolayı istifa ediyorum. Görev süremiz içerisinde hastanemizde, hastalarımızın daha iyi hizmet alabilmesi ve çalışanlarımızın daha konforlu bir ortama sahip olmaları için birçok değişim gerçekleştirilmiştir” dedi. İlçe, merkez kampüsünde kan merkezinin yeniden düzenlendiğini, Tıp Fakültesi öğrencileri ve hastane hizmet içi eğitimlerin verilerek, 13 yeni derslik açıldığını, ameliyathaneler ve polikliniklerin  yeniden yapılandırıldığını, merkezi laboratuarın kalitesinin arttırıldığını, mahkum hastalara 6 yataklı koğuş yapıldığını, yara tedavisi için hiperbarik oksijen biriminin oluşturulduğunu, 65 erişkin yoğun bakım yatağına 55 yatak ilavesi yapıldığını, dahiliye ve göğüs hastalıkları ünitelerinin oluşturulduğunu, 12 yataklı çocuk bakım ünitesinin planlandığını, öğrenci-asistan eğitimlerin verimliliğini, Kadın Doğumevi birleştirme sonrasında 25 ek yatak ilavesi yapıldığını, 10 ay içerisinde 150 hasta yatağı ve 55 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyat kazandırıldığını, dijital kağıtsız hastane döneminin başladığını, Korucuk binasında biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuarları yeniden yapılandırıldığını, kan merkezinin düzenlendiğini, 15 yataklı erişkin hasta servisinin açıldığını, bağımlılık tedavisi için  12 yataklı AMATEM’in hizmete açıldığını, 20 yataklı yoğun bakım ünitesinin projelendirildiğini, atıl halde bulunan 4 ameliyathane aktif hale getirildiğini, göz ve KBB ameliyatları gibi özellik arz eden ameliyatların daha konforlu bir ortamda yapıldığını söyledi. “Yaptıklarımızın yanında yapılacak işlerin de oldukça fazla olduğu, ancak bizden sonra geleceklerin de görevi en iyi şekilde devam ettirecekleri inancı ve gönül rahatlığı içinde görevimizi devrediyoruz” diyen İlçe, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Bakan Ayşenur İslam başta olmak üzere il protokolü, genel sekreterlik ve ekibi, sağlık ekipleri, klinik sorumluları, öğretim üyeleri, hastane yöneticileri, tüm hastane personeli ve eşi Tilla ve oğlu M.Esad’a teşekkür ederek, helallik istedi.

 

10 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 2130 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama