Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

‘Müdahale yanlış yere!


Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Feridun Canbaz ile birlikte açıklama yapan taksi dolmuşçuları, şehir içi toplu taşımacılığında kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışıldığını belirterek, “Sıkıntı Serdivan’da ama Et-Balık Hattı gündem

Hedef şaşırtıyorlar
Kamuoyunun birileri tarafından yanlış bilgilendirildiğini ve hedef şaşırtıldığını söyleyen Canbaz, “5 Mart 2015 tarihi itibari ile yerel basında manşetten verilen ‘Trafik rahatlayacak’, ‘Minibüsle dolmuş birleşiyor’, ‘15 otobüslük özel hat’, gibi haberlerin sıkça yer alması sözüm ona bu projeye destek vermediğimiz algısı yaratılmaya çalışılmaktadır. Yaşadığımız şehir bizim, yaşamı kolaylaştıracak tüm projelerde biz de varız ve gönülden destekliyoruz. Fakat yangın Etbalık hattında değil Serdivan’da. Yanlış yere müdahale etmeye çalışıyorlar” dedi.


Serdivan sorun
Canbaz, şehrin en çok ulaşım sıkıntısı çektiği bölge 2015 yılı itibari ile 77 bin 931’i bulan öğrenci kapasiteli üniversitenin, iki özel hastanenin ve şehrin en büyük AVM’sinin bulunduğu Serdivan ve Kampüs bölgesidir. Sayın Ali Bektaş birleşmenin Erenler’den başlatılmasını istiyor. Öncelikle bunu anlamış değiliz. Yapılan açıklamalar samimiyetsiz. Kaldı ki kendi temsil ettiği esnafın hazırmış gibi beyanda bulunarak Dağdibi minibüsçü esnafını yok sayıyor” dedi.


Nasıl olacak?
Canbaz, “Etbalık dolmuşçu esnafı da bu birleşmeye razı değilken, toplamda 110 aracı bulan bu birleşmeden bin 500 turu 600 tura düşüreceğini beyan ederek, bu birleşmenin nasıl gerçekleşeceği hakkında herhangi bir açıklama da yok. Bu birleşmeyi nasıl yapacak? Sayın Ali Bektaş kendi esnafı, büyükşehir tarafından yeni araç ilavesi ve ihalesi ile tehdit edilirken neden sessiz kalıyor? Sırf birilerine şirin gözükmek için mi? Yoksa medyatik olmak için mi?” diye sordu.


Çağrı
Ali Bektaş’a çağrı yapan Canbaz, “Bizler UKOME’ye verilmek üzere dilekçemizi hazırladık. Madem şehrimizi ve esnafımızı düşünüyor buyursun hazırladığımız dilekçeye imzasını atsın. Belediyenin yeni ihale açmasına ve yeni araç almasına gerek kalmadan Serdivan minibüsü ve Serdivan Cezaevi dolmuşunu birleştirelim, samimiyetimizi tüm kamuoyu görsün daha sonra diğer hatları birleştirmenin yollarını arayalım” dedi.


Kabul edilmedi
Defalarca kampüse çıkabilmek için dilekçe vermelerine rağmen kabul edilmediğini söyleyen Cezaevi-Serdivan Dolmuş Hattı Başkanı Alaaddin Yıldırım da, “Orada iki hat olduğu söylenerek bu kabul edilmedi. Şimdi hatta sıkıntı yaşandığı gerekçesiyle yeni hat açıyorlar. Bizi kampüse çıkarmaları için belediyeye para ödemeyi teklif ettik, ancak o da kabul edilmedi. Basın aracılığı ile büyükşehir belediye başkanına sesleniyorum, ben 65 araç olarak minibüs olmaya hazırım” dedi.


130 araç
Yıldırım, “Ama bunu yapacak olan Büyükşehir Belediyesi ve UKOME. Kampüs’ün ihtiyacı yoktur diye cevap verdiler bize. Üç ay önce. Bize kampüsün ihtiyacı yoktur diyor, sayın rektörün ikinci döneminde aklına gelip talebeleri hakkında açıklamalar yapıyor. Biz taşıyalım. 2 hat olarak 130 araçla kampüse çıkmak için izin istendi bu kabul edilmedi. İlave yapılacak olan 15 halk otobüsünden çok daha fazla yolcu taşınabilecekti. Biz araç başı 800 bin lira teklif ettik kampüse çıkabilmek için” dedi.


1 liraya
Bu konuları konuşabilmek için Zeki Toçoğlu’ndan 8 ay randevu alamadıklarını söyleyen Sakarya Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Selahattin Yazıcıoğlu da, “Kredi Yurtlar Kurumu’nun önünde durağımız var bizim. Oradan kampüs yolu 300 metre sadece. Vagon yolundan itibaren 1 liraya öğrencileri kampüse götürmeyi teklif ettik, bu teklifimiz de kabul edilmedi. Bize verilen cevap orada iki tane hat olduğundan, dolayı ek bir hat ihtiyacı yoktur denildi. İhtiyaç yok diyor 3 ay sonra, rektör çıkıp nerde bu belediye diyor, bizi istemiyor” dedi.

11 Mart 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1017 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın