Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Temiz Serdivan için el ele


Serdivan Belediyesi, “Geri Dönüşüm Evde Başlar” diyerek, yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor.

Bilgilendiriliyor
Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin de katıldığı çalışmada, geri dönüşüm atıklarının ilk oluştuğu yerde ayrıştırılmasının önemi, geri dönüşümün çevre ve ekonomiye olan katkıları, hangi atıkların geri dönüşüm atığı olduğu ile ilgili vatandaşla birebir görüşülerek bilgilendirme yapılıyor.


Yüz yüze 
“Temiz Serdivan için el ele” sloganıyla hazırlanan broşürleri kapı kapı dolaşarak dağıtan ve vatandaşlarla yüz yüze görüşen yetkililer, evsel atıklar içerisine konularak doğaya bırakılan kağıt, plastik ve cam atıkların çöp olmadığını, bu atıkların oluştuğu ilk yerde ayrıştırılması ile hem tabiatın korunacağını, hem de yatırım olarak tekrar ekonomiye kazandırılabileceğini anlatıyor.


150 hastane
1 ton kağıdın geri dönüşümü ile 16 adet yetişmiş cam ağacının kesilmekten kurtarılacağını, 1 ton plastik atığın geri dönüşümü sayesinde ise yüzde 95 enerji tasarrufu sağlanabileceğini belirten yetkililer, geri dönüşüm sayesinde ülkemize her yıl 650 okul ve 150 hastane yapılabileceğini ve bu yatırımların da her gün evsel atıklarımızla birlikte çöpe attığımız geri dönüşüm atıkları ile yapılabileceğinin altını çizdiler.

14 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 796 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın