Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Sokak hayvanları susuz kalmasın


Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının susuz kalmaması için çeşitli noktalara otomatik su kabı koydu.

Kaplar boş kalmıyor
Sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürebilmesi etkin çalışmalar yürüten Karasu Belediyesi, özellikle yaz aylarında su bulmakta zorlanan su kapları hazırladı. Özel tasarlanan su kapları içlerinin devamlı temiz suyla dolu olması için kaplara mevcut sulama sisteminden su bağlantısı yapılıyor. Kapların içleri boşaldıkça otomatik olarak su doluyor, böylece kaplar hiç boş kalmıyor. Ayrıca suyun kirlenmesi durumunda termosifon sistemi ile başlatılan su yeniden dolduruluyor.


15 adet
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Yerleştirildikleri yerlere sabitlenen kaplar kırılmıyor. Dış etkenlere karşı korunabiliniyor ve rahatlıkla kontrol edilebiliniyor. Sokaklarda temiz su bulmakta güçlük çeken hayvanlar için ilçenin belirli noktalarına 15 adet su kapları, su tesisatlarının yanında bulunmaları ve üzerindeki şamandıra sistemleri sayesinde suyu muhafaza ediyor” dedi.

14 Mart 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 820 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama