Günün Tarihi:26 Haziran 2019

SASKİ yeni dönemin projelerini açıklıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, 19 Mart Perşembe günü AKM’de düzenlenecek programla yeni içmesuyu projelerini tanıtacaklarını açıkladı.

Analizler
Keleş, “Yeni Büyükşehir Yasası ile artık SASKİ tüm şehir sınırlarına hizmet ulaştırıyor. Bu kapsamda hizmet alanımıza yeni dahil olan ilçelerimizde gerekli analizleri yaptık. İçmesuyu noktasında kış aylarında bulanma ve yaz aylarında yetersizlik yaşayan bölgeler için projelerimizi hazırladık. İnşallah 19 Mart Perşembe günü AKM’de gerçekleştireceğimiz programla yeni içmesuyu projelerimizi tanıtacağız” diye konuştu.

Yatırımlar
Keleş, “13 ilçemiz için 15 yeni proje hazırladık. Yeni dönem içmesuyu yatırımlarımızla şehir genelinde toplam 230 kilometre içmesuyu hattı, 3 içmesuyu arıtma tesisi ve 13 içmesuyu deposu daha inşa edeceğiz. İçmesuyunda alternatif oluşturma amacıyla 14 derin sondaj kuyusu daha açacağız. İnşallah bu yatırımlarımızla yağışlı aylarda bulanma ve yaz aylarında yetersizlik yaşayan bölgelere sağlıklı içmesuyunu bol ve kesintisiz bir şekilde ulaştıracağız. Yeni yatırımlarımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

17 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 601 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama