Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

‘Esnafı çok önemsiyoruz’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban ile görüştü.

Esnafların, hem ekonomik hem de sosyal anlamda özel ve önemli bir yeri olduğuna değinen Atabek, “Hükümetimiz iktidara geldiğinden bu yana yenilikçi, kucaklayıcı, birleştirici yapıya sahip siyaseti benimsemiş ve bu yönde adımlar atmıştır. Bunların temelinde toplumun refahı ve huzuru vardır. Toplumun huzur ve refahını sağlayan, bizi bir arada tutan unsurlardan biri de esnafımızdır. Köklü bir geçmişi ve kendine has kültürünün yanı sıra ekonomik olarak da dengeleyici bir özelliğe sahiptir” dedi. Esnaf ve sanatkarların hizmet, ürün ve fiyat alternatifleri sunarak rekabeti, dolayısıyla da kaliteyi artırdıklarını vurgulayan Atabek, “Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği her dönemde toplumu bu anlamda birleştirme gücüne sahip esnafımız, Ak Parti iktidarı tarafından desteklenmiştir. 2015’in ilk günlerinde faizsiz kredi ile müjdelenen esnafımız, AVM’lerde daha düşük kira imkanına kavuşacaktır” dedi. Başkan Balaban ise çağdaş, dinamik ve üretken yapının devamlılığını sağlamak amacıyla yapılan desteklerin artırılmasını temenni ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

17 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 774 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama