Günün Tarihi:20 Şubat 2019

Bu kurslar aileler için


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programları tüm hızıyla devam ediyor.

İhtiyaç
Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar, “Çocuk bakımı ve gelişimini yakından ilgilendiren kurslarımızın yanı sıra, yaşlılarımızın gündelik ihtiyaçlarını karşılamada bilgi ve becerileri arttırmaya yönelik başlattığımız eğitimlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Yetiştirmek
432 saatlik Evde Çocuk Bakımı Kursları ile ilgili bilgiler veren Karapınar, “Çocuk Bakımı Kurslarımız ile çocuğun gelişimi ve hastalıkların takibine yönelik teorik eğitimler gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerde asıl amacımız çocuklarını dinleyen ve anlayan ebeveynler yetiştirmek. Hafta içi her gün devam eden kurslarımız 13.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir” ifadelerini kullandı.

Kayıtlar sürüyor
Karapınar, “560 saat sürecek Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarımızda ise yaşlılarımızın gündelik ihtiyaçlarına dönük eğitimler ile bu konuda temel bilgi ve becerileri kazandırmayı amaç ediniyoruz. Hafta içi her gün gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimiz ise 09.00 – 13.00 saatleri arasında devam ediyor. İki kursumuzu da tamamlayan kursiyerlerimize program sonunda sertifikalarını da takdim edeceğiz. Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızı Sosyal Gelişim Merkezi’ne bekliyoruz. Ayrıca 274 51 85 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir” dedi.

17 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 754 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın