Günün Tarihi:20 Mart 2019

‘Yerli otomobili Sakarya üretebilir’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ernur Toç, Türkiye’nin artık teknolojiyi tasarlayan ve üreten bir ülke konumuna geldiğini açıkladı.

Sahibiz
Toç, “Bu bağlamda Sakarya’mızın da ufku ve vizyonu tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde genişlemiştir. Cumhurbaşkanımızın yerli otomobil konusunda ki ısrarı ve bir Türk otomobil markası oluşturma çabaları özel sektöründe bu konuda cesur adımlar atmasını sağlamıştır. Sakarya’mız ihracatta Türkiye genelinde önemli bir yerde bulunmaktadır. Şehrimiz böyle güzel bir projenin altından kalkabilecek altyapıya güce ve tecrübeye sahiptir” dedi.

Parlayan yıldız
Toç, “Ne mutlu bize ki yerli tankımızdan sonra yerli otomobilimizde Sakarya’mızda üretilecek seviyeye gelmiştir. Bu vesile ile Türk firmalarımız ve Türk mühendislerimiz şehrimizde parlamaya ve bizleri gururlandırmaya devam edeceklerdir. Hamdolsun ki Sakarya’mız böyle önemli projelerle taçlandırılmıştır. Bizlerde Yeni Türkiye’nin parlayan yıldızı Sakarya’mızı daha büyük hedeflere taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

17 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 946 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın