Günün Tarihi:26 Mayıs 2018

 

 

Tamamen gönüllüler


Özel Enka Anadolu Lisesinde eğitim gören 4 genç, Salmanlı Köyü İlkokulunda okuyan öğrencilere haftada bir gün gönüllü İngilizce öğretiyor.

Salmanlı okulu
Lisenin 11. sınıf öğrencileri Berkan Duman, Alperen Sarılar, Oktay Çetin ve İsmail Yılmaz, "Topluma Hizmet Projesi" kapsamında 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin başından beri her hafta çarşamba günü Salmanlı İlkokulu öğrencilerine gönüllü İngilizce dersi veriyor. Salmanlı İlkokulunda görevli Sınıf Öğretmeni Özge Yanpar, lise öğrencilerinin köydeki kardeşlerine İngilizce desteği sağladıklarını söyledi.

Okuyorlar
Öğrencilerin her çarşamba müfredata uygun ders verdiklerini belirten Yanpar, "Ayrıca sınıftaki kitaplığımızı da zenginleştirdiler. Çocuklara kitap okuyorlar, müfredat doğrultusunda İngilizce dersi veriyorlar, oyunlar oynuyorlar, şarkı söylüyorlar, çocuklar çok mutlu bu durumdan. Heyecanla bekliyorlar çarşamba günlerini, biz de takip ediyoruz çalışmalarını, memnunuz burada olmalarından" şeklinde konuştu.

Kırsal bölge
Yanpar, çocukların İngilizce'ye ilgilerinin arttığına dikkati çekerek, kırsal bölgedeki çocukların fazla sosyalleşme imkanı bulamadıklarını, lise öğrencilerinin projesiyle bu imkana kavuştuklarını dile getirdi.Okulun iki derslikten oluştuğu bilgisini veren Yanpar, "1. ve 2. sınıflar tek sınıfta, 3. ve 4. sınıflar da diğer sınıfta. 2 öğretmeniz ve 33 öğrencimiz var. 10 tane de ana sınıfı öğrencimiz var. Burada yerimiz olmadığı için lojmanın bir odasını kullanıyoruz ana sınıfı için" dedi.

Para topladık
Lise öğrencisi Berkan Duman da 3 arkadaşıyla Salmanlı İlkokulundaki öğrencilere İngilizce öğrenmeleri konusunda yardımcı olduklarını belirtti. Duman, sözlerini şöyle tamamladı:"Onların İngilizce seviyelerini günlük hayatta kullanabilecek düzeye getirmeye çalıştık, amacımız buydu ama sadece bununla kısıtlı kalmak istemedik. Bunun için kitap yardımı yapmayı tercih ettik çünkü burada fazla kitap okuyamıyorlar. Kitap desteği için kermesler yoluyla para topladık. 1. ve 2. sınıflar okumayı daha yeni öğreniyor, onlara abi gibi yardım etmeye çalışıyoruz.”

Hevesli
Duman, “Çocuklar bize çok ısındı, biz de onları çok sevdik. Aslında bu projenin bu kadar güzel ve samimi gerçekleşeceğini başta kestirememiştik ama daha sonra öğrenmeye çok hevesli olduklarını gördük. Öğretmen olarak görmediler bizi hiçbir zaman.Öyle olunca hem onlardan güzel enerji aldık. Çocuklarla gerçekten diyaloğumuz çok iyi devam ediyor" dedi.

23 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 954 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ