Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Salon arıyorlar


Sakarya Spor Salonu’ndaki çalışma salonlarından kapı dışarı edilen sporcular çaresizlik içindeler Antrenörler ve aileler endişeliler

Sakarya Spor Salonu’ndaki çalışma salonlarından kapı dışarı edilen sporcular çaresizlik içindeler
  Antrenörler ve aileler endişeliler

SALON ARIYORLAR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilginç açıklaması herkesi güldürdü.

Önce olayı hatırlatalım
İlimizde büyük potansiyele sahip olan salon sporları, geçtiğimiz hafta yaşanan şok bir olayla sarsılmıştı. Buna göre basketbol, voleybol ve tenis branşlarında eğitim gören bine yakın sporcu, Serdivan’daki 5 bin kişilik Sakarya Spor Salonu’ndaki çalışma salonlarından kapı dışarı edilmiş ve yerleri wushuya verilmişti. Spor kamuoyunun, ilk kez 23 Mart Pazartesi günkü sayımızda öğrendiği bu şok olayın ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü büyük tepki görmüştü.
Trajikomik bir açıklama
3 branşta yaklaşık bin sporcunun eğitim görmesi, düzenlenen organizasyonların da çok sayıda aile tarafından takip edilmesini göz ardı edip ilginç bir uygulamaya imza atan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün mazereti de oldukça şaşırtıcıydı. Haberin gazetemizde çıkmasına rağmen başka yayın organlarına açıklama göndererek bir hata daha yapan İl Müdürlüğü’nün mazereti, kapı dışarı edilen 3 branştaki sporcu sayısının 500’ün altında olduğu yönündeydi.  
Yorumu siz yapın
Bu trajikomik açıklama sporcuları, antrenörleri ve aileleri önce şaşırttı, sonra güldürdü. Malzemeleri halen çıkarıldıkları salonun bir köşesinde bulunan voleybol, basketbol ve tenisçiler salon arayışına devam ederlerken, biz daha önce voleybolda yapılan bir şenliğin fotoğraflarını yayınlıyoruz. Sadece tek branşa ait olan bu fotoğraflar ışığında, toplam 3 branştaki sporcu sayısının ne kadar olabileceğinin yorumunu size bırakıyoruz.
 İşte geçtiğimiz günlerde o skandal olaya sahne olan salonda yapılan bir voleybol şenliği. Bu şenlikte en az 200 sporcunun bulunduğu açıkça görülüyor. Renkli görüntülerin olduğu bu organizasyonda hayli mutlu olan antrenörler, şimdi çaresizlik içinde yeni çalışma salonu arıyorlar.
 Sadece boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmek için mücadele veren bu sporcuların skandal bir uygulama ile çalışma salonlarından çıkarılmalarının hiçbir mazereti olamaz.
  Voleybol, basketbol ve tenisçilerin malzemeleri salonun bir köşesinde, poşetler içinde duruyor. Sinan Kolcu
 

26 Mart 2015 , Perşembe Bu haber toplam 981 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın