Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

SEDAŞ’ın projesine EPDK onayı geldi


SEDAŞ, Ar-Ge projesini tamamladığında diğer dağıtım şirketleri için de örnek model oluşturacak. Kayıp enerjinin saatlik tahmininin daha tutarlı yapılmasını ve dengesizlik maliyetlerinin düşürülmesini sağlayacak SEDAŞ’ın yeni Ar-Ge projesi EPDK tarafınd

Yöntemler

SEDAŞ`ın Düzce Üniversitesi’yle işbirliği içerisinde gerçekleşen ‘‘Profil Katsayıları Hazırlama Metodolojisinin Dengesizlik Maliyetlerine Etkisi ve Optimizasyonu” adlı projesinde, elektrik dağıtım ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren tüm piyasa katılımcıları ile Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi arasındaki enerji uzlaştırma hesaplamalarında kullanılacak profillerin hazırlanmasında optimum yöntemlerin belirlenmesi sağlanacak.

Tutarlı

SEDAŞ Ar-Ge projesi tamamlandığında diğer dağıtım şirketleri için de örnek model oluşturacak ayrıca bu projeyle birlikte kayıp enerjinin saatlik tahmini daha tutarlı yapılabilecek ve aynı zamanda dengesizlik maliyetleri de düşürülecek.

10 projeden

SEDAŞ, Ar-Ge proje uygulaması için yaptığı lansmanını, Tunatan Tesisleri’nde SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, proje sahibi SEDAŞ İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik ve ekibi ile SEDAŞ yöneticileri, Düzce Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ali Öztürk ve Yrd. Doç. Salih Tosun’un katılımıyla gerçekleştirdi. EPDK’nın onayladığı 10 projeden biri olmaya hak kazanan projenin yararlarından ve sektöre getireceği yeniliklerden bahsedildi.

Yatırımlar

Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, “Araştırma geliştirme çalışmalarının gerekliliğinin farkına vararak, yatırımlarımızı bu alana da yönlendiriyor ve bu anlamda istihdam sağlıyoruz. Tüm Türkiye’de elektrik dağıtım sistemine katkı sağlayacak projemiz, SEDAŞ İş Geliştirme Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecektir” dedi. Amaçlarının hep daha iyisini hedefleyerek, teknolojik alt yapısını güçlü ortaklarla daha ileri seviyelere taşımak olduğunu da sözlerine ekleyen Güven, Ar-Ge ekibine teşekkür etti. 

30 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 832 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın