Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

SAKVA'dan 20 yıl plaketi


Kısa adı SAKVA olan Sakarya Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı, Olağan Genel Kurul ile sandığa gitti. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Recep Hacıeyüoğlu seçildi.

Hacıeyüpoğlu
1994 yılında dernek, 1996 yılında ise vakıf olarak kurulan; Sakarya’da yardıma muhtaç vatandaşlar ile son dönemde mültecilere yönelik çalışmaları ile bilinen SAKVA’nın Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’da mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu yeniden bu göreve seçilerek güven tazeledi.

Teşekkür
Vakfın Genel Kurulunda 20 yılını dolduran üyelere plaket verildi. Vakfın kurucusu olan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran’a bir plaket takdim eden Hacıeyüpoğlu, Duran’a çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Plaket
Duran ile birlikte vakfın mütevelli heyetinde yer alan ve vakıfta 20 yılını dolduran Ahmet İşgüzar, Mustafa Ulutürk, Yusuf Öztürk, Ahmet Yerebakan, Rüstem Keleş, Mustafa Akdoğan ve Sinan Çileli’ye de teşekkür plaketi takdim edildi.

Sıcak aş
SAKVA’nın Sakarya’nın hayır kapısı olduğunu ifade eden Hacıeyüpoğlu, “1994 yılından beri çalışmalarını sürdüren SAKVA, Sakarya’da muhtaç insanların her zaman yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Vakfımızın aşevinden çıkan yemekler ile her gün binlerce kişinin evine sıcak aş ulaştırıyoruz” dedi.

Şefkat eli
Hacıeyüpoğlu, “Son dönemde şehrimizde sayıları artan mülteci aileleri de sahipsiz bırakmıyor, misafirlerimize yönelik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. SAKVA ‘Yoksula Uzanan Şefkat Eli’ misyonu ile çalışmalarına devam edecektir. Ben bugün burada bulunan arkadaşlarıma bugüne kadar ki çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Tüm Sakarya halkını da SAKVA’nın yardım faaliyetlerine destek olmaya davet ediyorum” dedi.

31 Mart 2015 , Salı Bu haber toplam 1028 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama