Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Dövmesi var diye MR’ı çekilmedi iddiası


Bel fıtığı olan bir kişi, gittiği Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi’nde vücudunda bulunan dövmelerinin risk içerdiği söylenerek, MR’ı çekilmedi. Ancak aynı kişi ertesi gün gittiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde MR’ı çekilebildi.

Bel fıtığı olan Emre Öztürk, sağlık durumunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için doktora gitti. Doktorun kısaca ‘MR’ diye bilinen manyetik rezonans isimli radyolojik inceleme yöntemi çektirmesini isteyince Öztürk, bir yıl önce ‘MR’ çektirdiği Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi’ne gitti. Burada Radyoloji Hekimi tarafından vücudunda dövmesi olduğu ve risk içerdiği gerekçesiyle Öztürk’ün MR’ı çekilmedi. Durumu başhekime bildiren ancak radyoloji hekimin kesin kararı üzerine MR’ı çekilmeyen Öztürk, ertesi gün gittiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde risk görülmeyerek MR’ı çekildi. Aynı gün Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek tedavi olduğunu, ertesi gün ise MR’ının çekildiğini ifade eden Öztürk, “Sonuçlarımı aldım, başka bir doktora muayene oldum. Şaşırıyorum ben neden böyle oldu, dövmeli insanlar ne yapacak, hep özele mi gidecek? SSK’mız var sonuçta, sigortamız var” dedi. Risk olduğu sebebiyle MR çekilmeyen Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi Başhekimliği konuyu doğrulayarak, “Hastamız bize başvurdu ancak Radyoloji Uzmanı arkadaşımız dövmede kullanılan boyada bulunan demir oksit gibi metal lifleri işlem sırasında şiddetli ağrılara yol açabildiklerini ve cilde zarar verebilme riski taşıdığından çekmedi” açıklamasında bulundu.

4 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 953 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın