Günün Tarihi:19 Ağustos 2019

Abhazlar Bursa’da buluştu


Kısa adı ABHAZFED olan Türkiye Abhaz Dernekleri Federasyonu; Mart ayı toplantısını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin misafirperverliğinde, BURFAŞ Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Her ilde
Abhaz Dernekleri Federasyonu Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Jeotermal Enerji Şirketi Basın Müdürü Atilla Sağım’ın organizasyonuyla her ay bir ilde yerel medya mensupları ile biraraya gelen Türkiye Abhaz Dernekleri Federasyonu, şubat ayındaki Sakarya buluşmasının ardından, bu ayda Bursa medyasıyla biraraya geldi.


Katılım
Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda; Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, BURFAŞ Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, Ankara Abhaz Derneği Başkanı Necdet Akoğlu, İstanbul Abhaz Derneği Başkanı Hakan Ander, Bursa Abhaz Derneği Başkanı Yılmaz Marşan, Bilecik Abhaz Derneği Başkanı Erdinç Çolak ve İnegöl Abhaz Derneği Başkanı Erdoğan Akalın’da hazır bulundu. Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da toplantıya misafir olarak katıldı.


151 yıl
Federasyon Başkanı Cengiz Koç, Abhazlar’ın 151 yıldır Türkiye’de yaşamlarını devam ettirdiğini ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ise STK’ların her kademesinde görev alan kişilerin özveri göstererek bu isi yaptığını ve önemli bir görev ifa ettiğini söyledi. Toplantı sonrası; BURFAŞ Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, katılan tüm misafirleri Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Tesisi olan Kayhan Döner Salonu’nda ağırlayarak, Bursa’nın meşhur İskender ikramında bulundu. Kobaş ve yönetimi daha sonra, Dünya’nın en uzun hattı ve Türkiye’nin ilk teleferiği olan Bursa Teleferik ile Teferrüç Merkez İstasyonu’ndan 1635 rakımda bulunan Sarıalan İstasyonu’na kadar manzara eşliğinde yolculuk etti.

4 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1683 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama