Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

İzci liderleri Akyazı’da buluştu


Sakarya izciliğine damgasını vurmuş kıdemli izci liderleri her ay geleneksel olarak düzenledikleri sabah kahvaltısını bu ay Akyazı İzcilerinin davetlisi oldu.

Eşleriyle
Akyazı’nın Batakköy Mahallesindeki Semazen tesislerinde verilen kahvaltıya uzun yıllar Akyazı İlçe izci kurulu başkanlığı yapan emekli öğretmen Ergün Öztürk’ün daveti üzerine eşleri ile birlikte katılan izci liderleri  birlikte sabah kahvaltılarını yaptılar.

İzcilik
Kahvaltı sonunda ev sahibi liderler adına bir konuşma yapan Ergün Öztürk, “Sakarya izciliğinin önde gelen liderlerini Akyazı’da ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum hepiniz hoş geldiniz. Suat Kamil Boztepe’nin girişimleri ile başlayan bu güne kadar gelen Akyazı’daki izcilik faaliyetleri sırasında gerek başkanlık yaparak ve gerekse izci lideri olarak görev yapan tüm arkadaşlarımla birlikte güzel bir tablo oluşturduk” dedi. 

Ayrılan
Öztürk, “Aramızdan ayrılan Zeki Yazıcı, Dinçer Üzbe ve diğer izcileri ağabeylerimizi de rahmetle anıyorum diyen Ergün Öztürk bu tablo çalışmalarımız sırasında gösterdiğimiz birlik beraberlik ve dayanışma alışkanlığımızdan hiçbir şey kaybetmediğimizi gösteriyor. Bu izcilik ruhudur. Bunu yaşatmak bizlerin görevi. Her ay bir başka yerde zamanlarımızı ayırarak bir araya gelebiliyorsak bizleri bir araya getiren bu izcilik ruhudur” dedi.

Teşekkür 
Daha sonra söz alan Sakarya eski İl İzci Kurulu Başkanlarından İrfan  Sezer Sakarya İzci liderlerinden hayatlarını kaybetmiş olan liderlerine Allah’tan rahmet diledi ve  için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Son konuşma İsmail Kara tarafından yaparak, “İzcilik faaliyetlerine emekleri geçen başta basın mensupları olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Müzikli
Konuşmaların ardından Mehmet Yıldız, İrfan Sezer ve Kenan Certel’in çaldığı mandolin eşliğinde Öğretmen marşı ile başlayan, Türk Halk Müziği, Türk sanat müziği ile devam eden mini konser veda valsi ve izci vedası ile sona erdi.

6 Nisan 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 965 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama