Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Akyazı STK’ları tek yürek


Akyazı’da bir taraftan Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası gibi önemli Odalar faaliyetlerini başarıyla sürdürürken, diğer taraftan da Sakarya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğine (SESOB)bağlı 8 Oda da faaliyetlerini aynı başarıyla sürd

Katılım
Belediye Başkanı Hasan Akcan ile birlikte SESOB’a bağlı olan oda başkanlarının katıldığı toplantı ATSO salonunda yapıldı. Toplantıya mazeret beyan eden Şoförler Odası Başkanı Hikmet Özgür ile Gıda Maddeleri Odası Başkanı Mustafa Demiralay’ın dışında kalan Bakkallar Odası Başkanı Hüseyin Kaliç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Ağaç İşleri Odası Başkanı Turhan Gürel, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Curoğlu ile Berberler Odası Başkanı Hasan Cengiz katıldı.

Gür çıksın
ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, “Akyazı’da Sivil Toplum Kuruluşları olarak ilk kez bir araya geliyoruz. Nasıl ki biz Tüccar ve Sanayicimizin sorunlarına çözüme kavuşturmak için canla başla çalışıyorsak, sizlerde odalarınıza kayıtlı olan esnaflarımızın sorunları ile ilgileniyorsunuz ve sorunların çözümü için canla başla çalışıyorsunuz. Akyazı hepimizin olduğuna göre sorunları çözmede ve hizmet almada da bir ve beraber olmalıyız ki, masaya yumruğumuzu vurduğumuzda sesimiz gür çıksın ve istediğimizi alabilelim” dedi.

Rapor halinde
Bayraktar, “Sizlerde çağrıma uyarak bu tarihi toplantıya katıldınız. Sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonra en az ayda bir kez bir araya gelelim ve toplantıyla gelirken de temsil ettiğiniz odaların sorunlarını bir rapor halinde getirirseniz bizde ATSO olarak bu raporları tek bir rapor haline getirip ilgili mercilere, belediye başkanımızla birlikte verir ve takibini de sonuna kadar yaparız. Burada önemli olan konu Akyazı’mızın hak ettiği hizmetleri alabilmesi ve sorunlarının çözüme kavuşturulmasıdır” dedi.

Kıskansınlar 
Bayraktar, “Oda olarak tüccar ve sanayiciler tarafından bize iletilen sorunları ilgili makamlara zaman geçirmeden ilettik. Çözümü konusunda sıkı takip ettik. Bundan sonra sizlerin sorunlarını da aynı ciddiyetle takip edeceğiz. Çünkü bizde sizlerde Akyazı için çalışıyoruz. Öyle bir ve beraber olmalıyız ki, bizi bu durumda görünler bizi kıskansınlar” dedi.

Akyazı için
Toplantıya katılan oda başkanları Akyazı’nın önemli bir İlçe olduğunu belirterek, “Önemli bir İlçe olmamıza rağmen hizmet alımında biraz gerilerde kalıyoruz. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için her şey Akyazı için sloganı ile hepimiz el ele vermeli ve hak ettiğimiz hizmetleri almalıyız” diyerek, toplantıların en az ayda bir yapılması kararlaştırıldı.

Mutlaka
Toplantıda konuşan oda başkanları ilk toplantıya hazırlıksız geldiklerini söyleyerek, gelecek toplantılara hazırlıklı gelerek rapor oluşturacaklarını söylediler. “Yapılan bu toplantı gerçekten çok önemli ve kıskanılacak kadar da önemli” diye söze başlayan Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Bir yılı geride bıraktıklarını, bu bir yıl içerisinde elle tutulur, gözle görülür ve çalışma gösteremedik. Allah izin verirse bundan sonra getireceğimiz hizmetler hepimizin gurur kaynağı olacaktır. Bundan adım kadar eminim. Bu birliğimizi ve beraberliğimizi asla bozmayalım, bozmak isteyenlere de fırsat vermeyelim” dedi

Hizmet
Başkan Akcan, “Hem ATSO başkanından, hem de toplantıya katılan diğer başkanları bize destek vermeli. Bunu istememdeki asıl amaç Akyazı içindir. Çünkü hepimiz bu İlçede doğduk, bu İlçede yaşıyoruz ve üstlendiğimiz görevler nedeniyle de bu İlçemize hizmet etmek zorundayız. İşte bu nedenle sizlerden destek istiyorum” dedi.

Beraberlik
Toplantıya ev sahipliği yapan ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve toplantıya katılan Oda başkanları birlik ve beraberliklerinin uzun vadeli olması dileğinde bulundular. İktidar partisinin İlçe başkanının da bundan sonra yapılacak olan toplantıya davet edilmesi kararlaştırıldı.
 

10 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 698 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın