Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Adaylar teşekküre çıktı


AK Parti Sakarya Milletvekili Adayları beraberinde İl Başkanı Fevzi Kılıç ile birlikte, Sivil Toplum Kuruluşlarına temayülde oy kullandıkları için teşekkür ziyaretleri başlattı.

Lider olduk
Listelerin açıklanması sonrasında ilk ziyaretini Vali Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yapan AK Parti heyeti ziyaretlerini Türk-İş Sakarya İl Temsilciliği, SESOB, SATSO, Erenler Belediyesi, Memur-Sen ve Hak-İş İl Temsilciliklerine yaptılar. Yapılan temayül yoklamasında aday adaylarına ve partilerine gösterilen teveccühe karşılık teşekkür ziyaretleri başlattıklarını belirten İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Partimizin ilk defa uyguladığı STK kuruluşlarının sesine kulak vererek temayül yoklaması yaptı. Yüksek sayıda katılımın olması bizi mutlu etti. Bu katılımla Türkiye’de lider olduk”

Yeni adımlar
Kılıç, “Bize ilgi gösteren her kurum ve kuruluşlara ve her bireye teşekkür ediyoruz. 7 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği seçimleri içinde destek istiyoruz ve yeni adaylarımızla yeni Türkiye için yeni adımlar atıyoruz” dedi. Ziyaretler kapsamında AK Parti heyeti SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı ziyaret etti. SATSO’ya da ziyarette bulunan heyet teşekkür etti.

Güç katmak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu, AK Parti heyetini ağırlamaktan duydukları memnuniyetlerini dile getirdi. İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya’nın geleceği için çok önemli bir yola çıktıklarını belirterek, “Sakarya’mız konumu ve potansiyeli, gerçekleştirdiği çalışmalarla çok önemli bir noktada. Ticaret ve Sanayi Odamızın başarıları şehrimize güç katmaktadır. Teşekkür ediyoruz. İnşallah birlik ve beraberlikle 7 milletvekilimizle hep birlikte Sakarya’mız için çalışacağız” diye konuştu.

Yeni bir Sakarya
Cumhurbaşkanı Eski Genel Sekreteri ve Eski Başdanışmanı ve 2. Sıra Milletvekili Adayı olan Mustafa İsen adaylar adına konuşarak, “Sakarya’mızda tüm şartlar değerlendirildiğinde çok açık bir şekilde görülüyor. Yeni bir Sakarya kurulacak. SATSO’nun çalışmaları ve sunumlarında görüyoruz. 90 bin yeni istihdam yaklaşık 400 bin yeni nüfus demektir. Çok güzel bir kadro ile yola çıktık. Modern şehirlerde kanaat önderleri iş dünyamızın temsilcileridir. Güçlü ortak bir akıl ve sağlıklı bir sinerji ile Sakarya’mızı örnek bir şehir olarak göreceğiz” dedi.

Yerli otomobil
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mahmut Kösemusul, SATSO olarak sosyal ve ekonomik anlamda Sakarya’ya çağ atlatmak için gayretli çalışmaları birlik ve beraberlikle gerçekleştirmek istediklerinin ve bu doğrultuda hareket ettiklerinin altını çizerek, “Sakarya’mız her alanda bir sıçrama gerçekleştirecek. Şehrimiz için her anlamda yeni bir dönem başlıyor. Yerli oto hedefimize çok yaklaştık. Düzenli ve modern sanayi hedefimizde çok önemli mesafeler aldık. Eğitimde, istihdamda, ihracatta güzel başarılar elde ediyoruz. İstişarede, gönül ile yapılan tüm çalışmalarda hayır ve bereket vardır. Ortak amaç; Sakarya’mızı hedeflerine ulaştırmaktır. Gelecek inşallah Sakarya’mızın olacaktır. Başarılar diliyoruz” dedi.

7-0 olacak
Heyet daha sonra Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Cavit Öztürk. “73 aday adayı ile çıkılan yolda 7 adayımız belirlendi. Ben şahıslarına ailelerine ilimize, Ülkemize ve İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum. 7 vekilimizin Ankara’da bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. 2002’de 6-0 yaptık. Bu seçimlerde de 7-0 yapacağımıza inanıyor ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

Sendikalar
Daha sonra Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman ve şube başkanlarıyla bir araya gelen heyet teşekkür ederken, daha sonraki ziyaretler Hak-İş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir ve MemurSen İl Temsilcisi Ahmet Öksüzaliye devam etti. Sendikalar AK Parti heyetinden, taşeronlaşmanın kaldırılması, asgari ücretin yükseltilmesi, vergilerin yüksekliği, kıdem tazminatları ve kamu çalışanlarının durumu hakkında istekte bulundular.

10 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 832 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın