Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Yapılanları anlattılar


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreni öncesinde kürsüye gelen bakanlar, bugüne kadar Sakarya’da yapılan yatırımları anlatarak, vatandaştan 7 Haziran için yenide söz aldılar.

Anayasa
İl olarak kürsiye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında, “Yeni Türkiye sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinizde inşallah 22. yüzyıla doğru yol alacak. Bizde Sakarya olarak 7’de 7 için 7 Haziran’ı gözümüze kestirdik. İnşallah tüm gayretimizle Anayasayı yeniden yazacak bir hükümet kurmayı hedefliyoruz” dedi.

İstikrar
İslam, “ 2002 yılında her şey millet için diyerek yola çıktık 13 yıldır milletimize hizmet ediyoruz. Milletimiz de bize olan teveccühü her geçen gün artıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerçekleşen AK devrim geçtiğimiz 100 yıllık dönem içerisinde ilk defa milletimizin yüzünü güldürdü. Bu yüce millet ilk defa istikbaline bakmaya başladı Ak Parti döneminde. Başını dik tutmayı öğrendi. İlk defa kendi Cumhurbaşkanını kendi oyları ile seçti” dedi. 

Söz veriyoruz
Bakan İslam, “Sayın Cumhurbaşkanım siz bu milletin işi, aşı, yoldaşı oldunuz. Sizin döneminizde bu ülke siyasi istikrara ulaştı. Başkanlık rejimi için elimizden geleni yapacağız. Sakarya bundan sonra da yeni Türkiye’nin öncü şehirlerinden olacak. Bu açılışlar bizim hizmetlerimizin küçük birer nişanesi. Bundan sonraki yıllarda çok daha büyük hizmetler yapmak için Sakarya’mıza söz veriyoruz ” dedi.

Sessiz devrim
Son 12 yılda Cumhurbaşkanı liderliğinde sağlıkta sessiz bir devrim başardıklarını söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “ Sağlık alanında Türkiye genelinde 77 milyon ülke insanımızın sağlığa hakkaniyetli ulaşımında önemli aşamalar kaydettik: ileri teknolojilerle donatılmış hastanelerimizi siz Sakaryalıların hizmetine sunduk. Yaklaşık bin yatak kapasitesine ulaşan hizmete girmiş hastanelerimiz, Mithatpaşa’da 400 yatak, Yenikent’te 250, Korucuk 250 yatak kapasitesi ile Sakaryalılara hizmet veriyoruz” dedi. 

Güvenle bakacak
Bakan Müezzinoğlu, “Önümüzdeki günlerde Karasu, Sapanca ve Hendek devlet hastaneleri Sakaryalıların hizmetine girecek. Ve bu ay içerisinde de inşallah Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi’ni ek binasının temel atmasını yapacağız. İnanıyorum ki bu hizmetlerle Sakarya sağlıkta da yarınlara daha çok umut ve güvenle bakacak. Bütün bu başarıların arkasında siyasi istikrar ve Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

Sakarya eğitimi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise özellikle son dönemlerde yapılan tüm açılışlarda en büyük payın milli eğitime ayrıldığını ifade etti. Avcı, bugün temelini attıkları yatırımlarda da aynısının geçerli olduğunu belirterek, "180 milyonu aşkın yatırımın 45 milyonluk bölümü bakanlığımıza ait. Son 12 yılda milli eğitimde büyük atılımlar yaptık. 12 yıl önce Sakarya'da 3 anaokulu vardı, şimdi bu sayı 30. İmam hatip lisesi 7 taneydi, şimdi 15. Anadolu lisesi 5'ten 32'ye çıktı. 41 meslek lisesi 51'e çıktı. Rehberlik araştırıma merkezini 1'den 3'e çıkardık. Bugünkü tesislerle birlikte bunların sayısı daha da artacak" şeklinde konuştu.  

TOKİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, 2023'e kadar 1 milyon nitelikli konutun inşasını yapmak için yoğun şekilde çalıştıklarını anlattı.  Sakarya'da da önemli projelerin devam ettiğini kaydeden Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplamda 6 bin 914 konut başlatıldı. Bunların 6 bin 78'i bitirilmiş durumda. Ayrıca, 8 lise, 4 ilköğretim okulu, 4 cami, 12 spor salonu, 5 hastane, 1 sağlık ocağı, 2 kütüphane, pansiyon ve yurt bitirilmiştir. Sapanca'da 750 konut ve 75 dükkan projesi, 25 bin kapasiteli Sakarya Stadyumu, kentsel dönüşüm çalışması ve başka çalışmalar devam ediyor” dedi.

764 milyon
Turan, “100 yatak kapasiteli Hendek Devlet Hastanesi ve 20 yatak kapasiteli Sapanca Devlet Hastanesi de inşallah bir ay içinde hizmete alınacaktır. TOKİ olarak başlattığımız yatırımların bedeli yaklaşık 764 milyon liradır. Bugün teslimi yapılacak Adapazarı Korucuk Mahallesi 466 konut ve Akyazı 384 konut bulunmaktadır. Bunların bedeli yaklaşık 52 milyon liradır." 

Büyüyen Sakarya
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 182 milyonu aşan 53 yatırımın açılışını yaptıklarını anlatarak, "İlimizin birçok bölgesinde önemli yatırımlar uygulama aşamasında. Sakaryalı hemşehrilerimiz her zaman büyüyen Türkiye'nin yanında oldu. Bundan sonra da tüm fitne odaklarına karşı öyle olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

Tahammül yol
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da AK Parti olarak çok büyük başarılara imza attıklarını belirterek, "Kazanımları kalıcı kılmanın zamanı. İstikrarsızlığa tahammülümüz yok. Bu nedenle başkanlık sistemine ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

 

12 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 970 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama