Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Sapancada Turizm Coşkusu


Geleneksel Turizm Şenliği’nin 4ncüsü Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşti.

Turizm Haftası coşkuyla kutlandı

Şenlikler çerçevesinde düzenlenen resim yarışmasında Sena Kolcu ve Sude Nur Mert şampiyon oldu.
Görev Bölgeleri
Uygulama Oteli bahçesinde oluşturulan şenlik alanına Sapanca ve Kırkpınar Turizm MYO yönetici, öğretim görevlileri ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kırkpınar Turizm MYO Müdür Yardımcısı Recep Yıldırgan, açıklamada, öğrencilerine şenlik kapsamında Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi ile ilgili görevler verdiklerini söyledi.
Yıldırgan konuştu
Şenliğin her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında gerçekleştiğini ifade eden Yıldırgan, “Öğrencilerimiz kurmuş oldukları stantlarda Türkiye’nin bir bölgesinin yöresel mutfak ürünlerini, el sanatlarını, kültür, tarih ve turistik güzelliklerini tanıtıyor ve sunumunu gerçekleştiriyor. Bu yöresel yemeklerden misafirlere ikramlarda bulunuyorlar. Böylece öğrencilerimizde, ülkemizin güzellikleriyle ilgili yeni bir bilinç oluşması ve bizim dışımızdaki paydaşlarla turizm konusunda bir alış verişte bulunmalarını hedefliyoruz’’ diye konuştu.
Diğer okullar
Etkinliğin her yıl biraz daha büyüğüne kaydeden Yıldırgan, “Bu yıl daha geniş bir katılım söz konusu oldu. Sivil toplum kuruluşları yetkilileri, özel sektör temsilcileri ve başka okulların öğrencileri şenliğimize katıldı. Yine bu yıl ilk defa şenliğimizde yurt dışından erasmus kapsamında gelen yabancı öğrenci misafirlerimiz vardı. Onlara da bu vesile ile Türk Kültürü ve müziğini tanıtmış olduk. Bu kapsamda yine konservatuvar öğrencilerimiz yaptıkları müzik ile güne renk katarak daha eğlenceli hale gelmesini sağladılar. Her sene biraz daha üzerine katarak etkinliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.
Azcan ; Pozitif enerji
Bir bölgede üniversitenin olmasının büyük şans olduğuna dikkat çeken Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan ise “Bilinç oluşturma, özellikle turizmle ilgili pozitif bir enerji oluşturma, bir yerde lokomotif anlamında güzel bir ortam, güzel bir etkinlik. Her geçen sene bir önceki seneden daha iyi organize ediliyor. İnşallah bölgemize, yetişmiş elemanlar ve faaliyetlerle turizm pastasından biraz daha fazla istifade etme olanağı sunacak. Kedilerini tebrik ediyorum. Bölgemiz ve ülkemiz açısından da Turizm Haftası’nın hayırlı olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
Kaymakam Azcan daha sonra stantları tek tek gezerek öğrenciler ile sohbet etti.
Ödül aldılar
Şenlikte ayrıca üniversite öğrencileri tarafından 2 kategoride düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Sakarya 21 Haziran İlk ve Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Sena Kolcu ve 7. Sınıf öğrencisi Sude Nur Mert’e hediyeleri verildi.
Okul öğrencisi Rümeysa Bulan ile arkadaşı , Sena Kolcu ve Sude Nur Mert’i tebrik ettiler.
 Kırkpınar Turizm M.Y.Okul öğrencileri bölgesel yemekler ile şenliklere damga vurdular.Şenliklere katılanlar , canlı müzik eşliğinde halay çekerek oyun oynadılar.Turizm Haftası kutlamasında renkli görüntüler vardı. Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, öğrenciler ile sohbet ederek başarılar diledi.
: Kaymakam Gökhan Azcan ve Kırkpınar Turizm MYO Müdür Yardımcısı Recep Yıldırgan,
Sevde Kolcu ve Recep Efe Bulan şenliklerin en küçük turistleri idi.  Karadeniz Bölgesi stantı öğrencileri resim yarışması Sena Kolcu’yu tebrik ettiler. Sinan Kolcu 

17 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 1226 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın