Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

‘Nöbetleri tutmayacağız’


Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz yaptığı açıklamada, “Ceza puanını 20 değil, 100 yapsanız da nöbetleri tutmayacağız” dedi.

Sözleşmesi iptal
Korkmaz, “Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’nde yapılan bir düzenleme ile Sağlık Bakanlığı nöbete gelmeyen aile hekimlerine ihtar puanı verilmesini getirmiştir. Söz konusu yönetmelikte yapılan değişiklikle ‘Mesai dışı hizmet ve/veya nöbete mazeretsiz gelmemek’ uygulanacak ihtarlara dahil edilmiş ve 20 ihtar puanı ceza verilmesi düzenlenmiştir.  Yönetmeliğe göre 100 ceza puanı alan aile hekiminin sözleşmesi iptal edilmektedir” dedi.

Sopa gösteriliyor
‘Bu düzenleme ile Sağlık Bakanlığı aile hekimliklerinde çalışma şartlarının düzeltilmek ve çalışanların taleplerinin karşılanmak yerine çalışanlara aba altından sopa göstermeyi tercih etmiştir’ diyen Korkmaz, “Çalışana zulüm ve cezada neler yapabilirimin peşine düşmüştür. Aile hekimliklerinde uygulamaya konulan cumartesi nöbetleri, Anayasa ve İLO sözleşmeleri ile güvence altına alınan çalışanların izin ve dinlenme haklarını elinden almaktadır. Bunun için de Ocak ayından bu yana bu nöbetlere tepkimizi en net biçimde koyuyor ve nöbetlere gitmiyoruz. Biz nöbetleri tutmamakta kararlıyız.  Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları da bu nöbetleri tutmamakta kararlıdır.  Bakanlık cezayı değil 20 puana 100 puana bile çıkarsa bu tavrımız sürecektir. Türk Sağlık-Sen olarak bu düzenlemeyi de mahkemeye taşıyacağız” diye konuştu.
 

18 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 720 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın