Günün Tarihi:23 Mart 2019

Kamyoncular sorunlarını anlattı


S.S Doğu Marmara Kamyoncular Kooperatifi Üst Birliği Yönetimi, her ay rutin olarak düzenledikleri toplantıya AK Parti Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu’nu çağırarak sorunlarını anlattılar.

Katılım
Güreser Restaurant ta gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, Merkez Birliği Başkan Vekili İhsan Temel, S.S Doğu Marmara Kamyoncular Kooperatifi Üst Birliği Başkanı Ali Dayıoğlu ve yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Davet ettik
Milletvekili Adayına kamyoncu esnafının yaşadığı sıkıntıları aktaran Birlik Başkanı Ali Dayıoğlu, “ Birlik olarak her ay rutin olarak bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu ayki toplantıya da milletvekili adaylarımızın hepsini davet ettik. Davetimize icabet eden tek adayımız Sayın Recep Hacıeyüpoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Destek istedi
Dayıoğlu, “ Biz kamyoncular çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. R1 ve H1 yetki belgeleri ile ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Bunları daha önceki ulaştırma bakanımız Binali Yıldırıma da aktardık ancak çözüm bulamadık. Sizler bizim Ankara’ya gönderdiğimiz temsilcilerimiz olacaksınız. Sizlerden sektörümüzde yaşadığımız sorunlarımıza çözüm bulma noktasında yardım talep ediyoruz. Mazot fiyatları malumunuz. Kazandığımız parayı mazota harcar hale geldik. HGS sistemi ile de alakalı birçok sıkıntı yaşıyoruz. Bazı arkadaşlarımıza binlerce liralık cezalar geliyor. Sesimiz duyurmak içi sizden destek bekliyoruz” dedi.

Örgütlenme
Kamyoncuların sorunlarını dinleyen Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, “ Türkiye kritik bir eşikte. Ekonomik anlamda tam olarak arada kaldık. Ne orta doğu ülkeleri sınırındayız ne de batı ülkelerinin düzeyindeyiz. Önümüzdeki 10 yıllık süreç çok önemli bir süreç olacak. Sizlerin yaşadığı sorunları biliyorum. Sorunlarınızın çözümü noktasında ulusal bir yapı haline gelmeniz gerekiyor. Haklarınızın korunması adına örgütlenmeniz gerekmekte. Herkesin ortak bir çözüm üzerinde uzlaşması gerekiyor. Ben sizin sorunlarını çözeceğim gibi bir söz veremem ancak her zaman yanınızda yer alacağımı söyleyebilirim” dedi.

Teşekkür
Recep Hacıeyüpoğlu’na katılımlarından ve kendilerini dinlediği için teşekkür eden Ali Dayıoğlu, “Biz önemli bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz.  Bizleri dikkate alıp toplantımıza katıldığınız için teşekkür ederim. Diğer adaylarımızı da bekledik ancak katılmadılar. Onları da bir dahaki toplantımız da aramızda görmek isteriz” dedi.

19 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın