Günün Tarihi:22 Şubat 2019

‘Ermeni Soykırım kararına şaşırmıyoruz’


AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Ermeni Soykırım kararına tepki amaçlı bir basın açıklaması yaptı.

‘Umutlanıyoruz

Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Son 1 haftadır yaşanan olaylara hiç ama hiç şaşırmıyoruz. Papanın açıklamaları, gerek Avrupa parlamentosunun aldığı sözde ermeni soykırımı kararı bizleri nedense hiç şaşırtmıyor. Aksine bu durumdan umutlanıyoruz. Hıristiyan dünyasının karşımızda güç birliği yapması bizi azimle çalışmak için daha da hırslandırıyor. Şunun bilincindeyiz ki; Avrupa ve kilise, Müslümanlar ne zaman güçlü olsa bundan hep rahatsızlık duymuş ve bunun için ittifak arayışlarına girmiştir. Bunun ilk örneği papa Urban’ın 1095’te  haçlı ordusunu toplamasıdır. Son örneği ise 2015 yılında papa Francois ‘in papalık makamıyla yaptığı sözde ermeni soykırımı açıklamasıyla Hıristiyanlık dünyasını toplama çabasıdır” dedi.

10 milyon

“Aradan neredeyse 1000 yıl geçmesine rağmen zihniyet hiç değişmemiştir” diyen Demir, “Biz bugün Katolik kilisesinin hukuken tanınmamış asılsız bir soykırım iddiasıyla uğraşacağına kendi kanlı tarihine dönüp bir bakmasını istiyoruz.  Engizisyon mahkemelerinde 10 milyon kişiyi nasıl öldürdüklerini, haçlı seferleri sırasında 22  milyon insanı nasıl öldürdüklerini, Kudüs’ü aldıklarında 70 bin Müslüman ve Yahudi’yi nasıl katlettiklerini anlatmalıdırlar” dedi.

Heveslendiriyor

Demir, “Gerek papanın gerek Avrupa parlamentosunun çalışmaları gösteriyor ki biz doğru yoldayız. İlerleyişimiz birilerini rahatsız etmiş olacak ki böyle girişimlere kalkışıyorlar. Bu bizi daha da heveslendiriyor. Ben buradan tüm AK gençliğe sesleniyorum. Yeni Türkiye yolunda adım sayımızı arttırma vakti gelmiştir. Unutmayın ki gençler yeni Türkiye sizin eseriniz olacaktır” diye konuştu.

21 Nisan 2015 , Salı Bu haber toplam 1043 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın