Günün Tarihi:16 Ocak 2019

 

 

Dünya çocukları SATSO’daydı


Bu yıl 11.si düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sakarya’ya gelen misafir öğrenciler, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Gürcistan, Kırgızistan, Ukrayna, Tataristan, Azerbaycan ve Arnavutluk, Belçika, Kazakistan, Malezya, Endonezya, Ukrayna delegasyon temsilcilerini SATSO Meclis Salon’unda ağırlayan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci “hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında barış vurgusu yaptı. SATSO Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci’nin konuşmasının ardından festival kapsamında çeşitli ülkelerden Sakarya’ya gelen çocuklar Meclis Başkanlık Divanı’na oturarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Sakarya’yı çok beğendiklerini ifade eden çocuklar 23 Nisan ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirerek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Sakarya’da bulunuyor olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Günün anlam ve önemine ithafen konuk çocuklara hediye takdiminde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci’ye öğrenciler de ülkelerinin simgesi yöresel hediyeler takdim ettiler.

26 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın