Günün Tarihi:19 Mart 2019

Amatörlere müjde


Amatörlere müjde

Amatörlere müjde
Amatör spor camiası ile buluşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  “Tüm ilçelerimize sentetik saha yapacağız ve kulüplerimizin hepsine de otobüs vereceğiz” dedi.
6 saha kazandırdık
SASKF Yönetim Kurulu üyeleri ve amatör sporcular ile Arya Düğün Salonu’nda bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrimize 6 yeni sentetik saha kazandırdık. Akyazı İlçemize inşa edeceğimiz sentetik sahanın ihalesine de çıktık. Kısa süre içerisinde çalışmaları başlatacağız. Hedefimiz tüm ilçelerimize sentetik saha ve tesis kazandırmak.  Daha önce bazı kulüplerimize otobüs vermiştik. Diğer kulüplerimize de hiç bir ayrım yapmaksızın tamamına otobüs vereceğiz” dedi.
Katılanlar
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyeleri ile bir araya geldi. Arya Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, ASKF Başkanı Yılmaz Kuzey, basın mensupları ile çok sayıda spor yöneticisi ve bazı kulüp futbolcuları da katıldı.
Centilmenlik
Programın açılış konuşmasını yapan Yılmaz Kuzey, “Tüm spor kulüplerimize centilmenliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.  ASKF olarak sezon boyunca yaklaşık 6 bin 500 maç yönetiyoruz. Sporcu kardeşlerimizin rekabetlerinde centilmen olmalarına büyük önem verdik. ASKF olarak centilmenlik bizim önceliğimizdir” diye konuştu.
Büyük gelişme
Amatör spor ile iç içe olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Amatör spor kulüplerimiz ile birlikte hareket ettik ve amatör branşlarda önemli başarılar elde ettik. İlk aday olduğumuz zamanda rahmetli Hüseyin Kama ile görüşerek Sakarya’nın amatör spor kulüplerin başkenti olacağını söylemiştik. Şehrimize 6 yeni sentetik saha kazandırdık. Akyazı İlçemize inşa edeceğimiz sentetik sahanın ihalesine de çıktık. Kısa süre içerisinde çalışmaları başlatacağız. Hedefimiz tüm ilçelerimize sentetik saha ve tesis kazandırmak” dedi.
Amatör spora desteğimiz sürecek
Konuşmasının devamında altyapı tesislerinin de kısa süre içerisinde açılacağını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Altyapısı ve amatör sporu güçlü olmayan şehir takımlarının üst yapısının güçlü olması beklenemez. Sağlam altyapısı olmayan ve amatör spor kulüplerinin değerini bilmeyen profesyonel kulüpler başarı gösteremez. Amatör spora elimizden gelen desteği sağlıyoruz. İnşallah çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği Ekrem Karaberber Altyapı Tesisleri’nin açılışını kısa süre içerisinde gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Hizmet gönül işidir
Konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin önemine de vurgu yapan Başkan Toçoğlu, “Güçlü hükümet oldukça, spor camiasına yapacağımız yatırımlar daha da artacaktır. Yerel seçimlerin üzerinden 1 yıl geçti. Yerel seçim sürecinde verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. Verdiğimiz sözleri yerine getirebilmemiz için güçlü hükümete ihtiyacımız var. Amatör spor kulüplerin verdiğimiz tüm sözleri yerine getiriyoruz” ifadelerini kullandı. Sinan Kolcu
Amatör sporun şehre katkısı
Programda kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı ve eski Sakaryaspor Kulüp Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu ise, amatör spor kulüplerinin şehir için taşıdığı öneme vurgu yaptı. Programın sonunda Çaykışlaspor Kulübü Başkanı Salih Özmen ve Fırtına G.Birliği Başkanı Ali İhsan Tarım, Başkan Toçoğlu’na hediye takdim etti.  (Suat Beyenal)

7 Mayıs 2015 , Perşembe Bu haber toplam 742 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın