Günün Tarihi:19 Şubat 2019

İş dünyasında 7+1 istişaresi


Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetimi, SAÜ ve STK’ların da katılımıyla aylık istişare toplantısını gerçekleştirdi.

SAMİB Başkanı Metin Kar’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, MÜSİAD Başkanı Ahmet Genç, SATSO Başkan Yardımcısı Günay Güneş, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı SelattinÇakırsoy, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr.MehmetSarıbıyık, Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Gökhan Ergen, Araştırmacı Tansel Cavit Kulak ve diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı.

İş imkanı

Toplantıda, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Mehmet Sarıbıyık, Meslek Yüksekokulları’ndaki 3+1ve Teknoloji Fakültesi’ndeki 7+1 eğitim modeli üzerinde teknik bilgiler verdi. Sakarya Üniversitesi ile STK’lar arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen projenin, sektör ve üniversite arasında önemli bir bağ kurduğunu ifade etti. Öğrencilere, iş gücünün sağlanmasında mesleki bilgi ve tecrübe verilirken, mesleki bilgiyi uygulamaya dönüştürebilen mezunların istihdamının daha kolay gerçekleştiğini belirtti. Özellikle mesleğini tanıyan, mesleğinin gereklerini bilen ve mesleğini seven mühendislerin piyasada başarılı olabileceğini söyledi.

Fırsat

11-13 Mayıs tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Konser Alanı’nda gerçekleştirilecek olan Sakarya Ar-Ge ve Girişimcilik Kaynakları Fuarı (SAGİF) hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SAGİF Fuarı ile üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla buluşturulmasının yanı sıra iş dünyasının da kamu kurumlarıyla ve ilgili STK’larla buluşmasını hedeflediklerini belirtti. Fuar süresince kamu kurumları, STK’lar ve firmalar tarafından düzenlenecek olan tanıtım ve seminer gibi etkinliklerle tüm katılımcıların faydalanacağı bir sinerjinin oluşumu gerçekleşeceğine dikkat çekti.

8 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 880 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın