Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

En iyi afiş 301


İstanbul Enka Okulları’nın düzenlediği 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması’nda IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Bölümü’nün çekmiş olduğu 301 isimli kısa film, “En İyi Afiş” dalında ödül alarak Türkiye 1.si oldu. Katılım

“Birer birer döküldü kömür tenli yapraklar” sloganıyla 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da hayatını kaybeden işçilerin anısına çekilen film ekibinde Zühre Yıldırım, Betül Günay ve Kadir Karakaş yer aldı. Enka Okulları’nın İstinye’deki yerleşkesinde düzenlenen ödül törenine Radyo TV bölüm Şefi Zeki Beyhan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zeki Beyhan da katıldı.


Jüri üyeleri
En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, En iyi Yönetmen, En İyi Afiş ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde ödüllerin verildiği yarışmanın jüri üyeliklerini ünlü isimler yaptı. Jüri üyeliklerini Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümü Öğretim görevlileri Yrd. Doç.Dr.Erkan Büker, Ayşegül Selenga Taşkent, oyuncu Kadir Doğulu, oyuncu Murat Ünalmış ve oyuncu Meral Konrat yaptı.


11 film arasından
Finale kalan 11 filmin izlenmesinden sonra jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu 301 isimli film “En İyi Afiş” seçilerek Türkiye 1.si oldu. Filmin ödülünü ekip adına Zühre Yıldırım, “New York’ta Beş Minare”, “Güneşi Gördüm”, “Gecenin Kanatları” gibi filmlerde ve “Yer-Gök Aşk”, “Kurşun Yarası” gibi dizilerde rol alan Murat Ünalmış’tan aldı.


Devlet okulu
Okul müdürü Hüseyin Ünsal İskender ise öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek, ödül alan tek devlet okulunun kendileri olduğunu vurguladı. Katılmış oldukları diğer yarışmalardan da ödül geleceğine dair inancının tam olduğunu belirtti.

9 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1103 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın