Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

Sapanca’ya yeni kardeş


Sapanca Belediyesi ile Kosova Cumhuriyeti Dragaş Belediyesi arasında yapılan yazışma ve görüşmeler sonrasında Dragaş Belediye Başkanı Salim Jenuzı, Meclis Başkanı, 2 Başkan Yardımcısı ve daire müdürlerinden oluşan heyet Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. A

Katkı
Daha önce Dragaş Belediyesi ile ortak düzenlenen “Kardeş Şehir” protokolünü imzalamak için Belediye Meclisinden yetki alan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer “Biz kardeş ülkeleriz. Hep bir arada olduk ve olmaya devam edeceğiz. Yapacağımız anlaşması ile daha sıkı ilişkiler içinde olacağız. Türk Dünyası Belediyeleri arasında ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla Dragaş Belediyesi ile kardeşlik akdi imzalıyoruz. İki şehir arasındaki öncelikle sosyokültürel gelişim, turizm ve toplumlar arası entegrasyonun sağlanması amacıyla imzaları atılan kardeşliğin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Teşekkür
Dragaş Belediye Başkanı Salim Jenuzi yapmış olduğu misafirperverliğinden dolayı Başkan Yılmazer’e teşekkür ederek “Kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde ekibimizle gelmiş olduğumuz Türkiye’de Sapanca Belediyesi tarafından çok güzel bir ev sahipliği gördük. Başta Belediye Başkanı Yılmazer’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sapanca çok güzel bir yermiş Belediye Başkanımızın yapmış olduğu çalışmalar ve projeleri gördüğümde heyecanlandım Marka Şehir olma yolunda çok olumlu gelişmelerin bölgede yaşanacağını düşünüyorum, kendisine başarılar diliyorum. İmzalanan kardeşlik protokolünün iki ülke ve bölge için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 

13 Mayıs 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama