Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Ormancıların vefa buluşması


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğümüzde geçmişte ağaçlandırma çalışmalarında emeği geçenlerle vefa buluşması gerçekleştirildi.

İdareciler
Vefa buluşmasına Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Ünal, Ağaçlandırma Dairesi Başkanı İbrahim Yüzer katıldı. İzmit Orman İşletme Müdürlüğü ile Kefken Orman İşletme Şefliği’nde gerçekleşen toplantıya Sakarya Bölge Müdürü Okan Kurşun, Bölge Müdür yardımcıları, şefler ve idareciler katıldı.

113 milyon
Bölge Müdürü Okan Kurşun, geçmişte yapılan Sahil Çamı ağaçlandırmalarından idare süresini dolduranların üretimlerinin yapılarak, çok önemli katkılar sağlandığını, örneğin 2014 yılında 112 971 m3 DKGH damga yapıldığını ve 11,3 milyon TL gelir elde edildiğini, üretim yapılmış olan bu Sahil Çamı ve Dişbudak meşcerelerinin, endüstriyel ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yeniden başarıyla ağaçlandırıldığını ifade etti.

Teşekkür
Ağaçlandırma Dairesi Başkanı İbrahim Yüzer konuşmalarında, bu toplantıda bulunmakla çok büyük bir mutluluk duyduğunu, toplantıya koşarak geldiğini ifade edip, Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde yürütülen endüstriyel ağaçlandırma çalışmaları sonucunda, önemli başarılar elde edildiğini ve deneyimler kazanıldığını belirterek, katılımcılara ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Deneyim
Orman Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Ünal konuşmalarında, ağaçlandırma çalışmalarında emeği geçen meslektaşlarımızla birlikte olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti ve bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra tüm katılımcılar, geçmişte yapmış oldukları çalışmaları aktardılar ve deneyimlerini paylaştılar.
duygusal anlar yaşattı.

Buluşma
Sonrasında, Dr. Sacit Koçer “Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü: Bir Başarı Öyküsü Endüstriyel Ağaçlandırma” konulu bir sunum yaptı. Tanışma konuşmaları ve sunumların ardından, geçmişte ağaçlandırma çalışmalarında emeği geçenlere “Fidan Dikim Sertifikası” ve hediyeleri verildi. Akabinde, “Ağaçlandırmacılarla Vefa Buluşması” gününün anısına, Kefken Orman İşletme Şefliği’nin bahçesine fidan dikildi. Arazide yapılan değerlendirmelerden sonra “Pembe Kayalıklar” gezildi.

19 Mayıs 2015 , Salı Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU