Günün Tarihi:19 Mart 2019

‘Yarınlara güvenle bakıyoruz’


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, bir kutlama mesajı yayınlayarak günün anlam ve önemini hatırlattı.

Huzur
Vali Coş açıklamasında, “Asırlardır hür yaşayan Aziz Milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışını simgeleyen 19 Mayıs’ı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı, birlik ve beraberlik içinde, huzur ve refah ortamında, bu günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz.

İstiklal
Vali Coş, “Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda, içinde bulunduğu bütün olumsuz şartlara rağmen, yeniden şahlanan Milletimiz, 19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı İstiklal Mücadelesiyle, tarihte eşine az rastlanır bir destan yazmıştır” dedi.

Mücadele
Vali Coş, “Kadın erkek, genç yaşlı farkı olmadan, etnik köken, mezhep, din ayırt edilmeksizin milletin bütün fertleri, vatan savunması için omuz omuza vererek mücadele etmiş ve zafere ulaşmıştır. Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan bu önemli gün, gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır” dedi.

Zenginlik
Vali Coş, “Çünkü bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz; çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki; ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler” dedi.

Hedefleri
Vali Coş, “Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan, umutları ve hedefleri olan, tarihi parlak, geleceği aydınlık bir ülkedir. Devletimiz ve Milletimiz her zamankinden daha güçlüdür. Bugün gösterdiğimiz çabalar, yapılan çalışmalar geleceğimizin teminatı gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, onlara daha güçlü daha müreffeh bir ülke bırakmak içindir” dedi.

Kutlama
Vali Coş, “Bu duygu ve düşüncelerle, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Aziz Milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, rahmet, minnet ve muhabbetle yad ediyor, Başta, Sevgili Gençlerimiz olmak üzere Tüm Vatandaşlarımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı tebrik ediyorum” dedi.

Program
Bu arada 19 Mayıs kutlamaları bu sabah saat 09.15’te Atatürk Anıtına çelenk bırakılacak. Ayrıca saat.10.00’da Atatürk Stadyumunda protokol konuşmaları, gösteriler ve şölen düzenlenecek. Saat 12.00’da Atatürk Stadyumun önünden, Çark Caddesi üzerinden Kent Meydanı’na kadar halk yürüyüşü düzenlenecek. Son olarak saat 14.00’da Kent Meydanı’nda gençlik eğlentiler ve sportif oyunlar sergilenecek.

19 Mayıs 2015 , Salı Bu haber toplam 1417 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın