Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Olimpiyat için pedal bastılar


Olimpiyat için pedal bastılar

Olimpiyat için pedal bastılar
Sakarya Üniversitesi bisikletçisi Alperen Kır 3ncü oldu.
Özel parkur
Brezilya Rio 2016 Olimpiyatları’na katılacak bisiklet sporcularına puan veren “Internatıonal  Sakarya MTB Cup” Dağ Bisikleti Yarışları, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) sahası ile özel hazırlanmış 3200 metrelik parkurda yapıldı.
Alperen Kır 3. Oldu
“Internatıonal Sakarya MTB Cup “Dağ Bisikleti Olimpiyat Kalifikasyon Yarışları”nda SAÜ Bisikletçisi Alperen Kır 130 sporcu arasında 3. oldu. Alperen 3200 metrelik zorlu parkurda Kazakistanlı sporcularla büyük bir çekişme ile yarıştı ve 8 tur sonunda yarışı 1.29.57’lik derecesi ile bitirdi.
Madalya ve kupa aldı
Yarış sonunda derece alan sporculara kupa ve madalyaları verildi. Alperen Kır madalya ve kupasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Salih Koşu’nun elinden aldı. Sinan Kolcu
Diğer kategori yarışları
Bisiklet Federasyonu tarafından “Internatıonal Sakarya MTB Cup” Dağ Bisikleti Olimpiyat kalifikasyon yarışının yanı sıra diğer illerden gelen bisiklet takımları arasında 6 kategori bisiklet yarışları da yapıldı. Bu kategorilerde derece yapan sporculara ödülleri Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Asbaşkan İrfan Çelik, SGHSİM İl Müdür Vekili Salih Koşu, Bisiklet Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve A Milli Takım Antrenörü Aziz Şener, SAÜ, BESYO okumalarından Nesimi Yalvarıcı, Bisiklet Federasyonu Sakarya Bisiklet İl Temsilcisi Em. Alb. Şefik Akar ve protokolün diğer üyeleri tarafından verildi. (Suat Beyenal) 

 

25 Mayıs 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 846 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama