Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Ferizli ve Kaynarca’da sorun bitiyor


Ferizli ve Kaynarca’ya bağlı 14 mahallenin daha içmesuyuna kavuşacağını belirten, Başkan Zeki Toçoğlu, “Bakırlı’da inşa ettiğimiz 500 metreküplük içmesuyu deposunu 25 Mayıs Pazartesi günü 8bugün) devreye alıyoruz. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Tören Bakırlı’da
SASKİ Ferizli ve Kaynarca ilçelerine bağlı 14 mahallenin içmesuyu problemine kesin çözüm getirecek yatırımlarını bugün saat 18.30’da Bakırlı’da yapılacak tören ile devreye alıyor. Çalışmalar kapsamında 500 metreküplük içmesuyu deposu ile 7,5 kilometrelik içmesuyu hattının inşa edildiğini belirtildi.

Birinci sınıf su
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak alt ve üst yapı yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hamdolsun geçtiğimiz dönem içerisinde Kaynarcalı hemşerilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmiş ve 30 kilometrelik hat döşeyerek Sapanca Gölü’nden temin edilen birinci sınıf içmesuyunu ilçemize ulaştırmıştık” diye konuştu.

Hangi köyler?
İçmesuyu yatırımlarının aralıksız devam ettiğini de belirten Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası ile içmesuyu problemi yaşayan mahallelerimize kesin ve modern çözümler üretiyoruz. Hamdolsun bu yönde de hemşerilerimizden gelen önemli bir talebi daha karşılıyoruz. Kaynarca’ya bağlı Büyükyanık, Yeşilova ve Gürpınar Mahalleleri ile Ferizli’ye bağlı Ağacık, Kusca, Bakırlı, Nalköy, Teberik, Sarıahmetler, Doğancı, Konuklu, Çiftlik, Tokat ve Ceylandere Mahalleleri’nin yaşadığı içmesuyu problemine kesin çözüm getiriyoruz” diye konuştu.

 

25 Mayıs 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 809 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama